Jazda z kurkami i sio do lasu! Mamy dobre wieści, czeka nas prawdziwy wysyp grzybów

Grzybiarzu! Szykuj się na prawdziwy wysyp stulecia. W koszach przeważą dorodne kurki, jednak na tym nie koniec leśnych atrakcji. Internauci zdradzają, gdzie najlepiej szukać tych pięknych i smakowitych kąsków. Sezon na nie potrwa do października, jednak już teraz warto skusić się na poszukiwania, by móc przygotować najlepszą na świecie jajecznicę lub aromatyczny sos.

Sierpień to idealna pora na grzybobranie, szczególnie w niektórych regionach Polski. Właśnie dlatego warto wybrać się na spacer do lasu i nazbierać pięknych, pachnących skarbów. Absolutnym numerem jeden są kurki, jednak to nie jedyny gatunek, na który możemy teraz trafić. 

Czeka nas wysyp kurek. Najwięcej znajdziesz w tych regionach 

Schyłek wakacji to piękna pora zarówno jeśli chodzi o rekreację, jak i wszelakie zbiory warzyw i owoców. Właśnie teraz bazary i stragany mienią się niesamowitymi barwami i kuszą obłędnym zapachem. Warto jechać także do lasu - poza odpoczynkiem i spacerem czekają tam na nas piękne jagody i oczywiście kurki! Sezon na te dorodne, aromatyczne grzyby potrwa jeszcze do października, jednak w najbliższych dniach szykuje się prawdziwy wysyp stulecia. Nie ma zatem czasu na odkładanie wyjścia na później, pora złapać za koszyki i biec do lasu! 

Wyjątkowy czas na grzybobranie zapewniły nam burze i deszcze, które nareszcie przywędrowały nad Polskę po wielu dniach upałów, suszy i gorąca. Sprzyjająca grzybom temperatura nadal się jednak utrzymuje. W niektórych regionach aktualne warunki zapoczątkowały wysyp tych leśnych skarbów - idealnym przykładem jest województwo lubuskie. 

Mieszkańcy okolic Nowogrodu Bobrzańskiego pochwalili się na Facebooku zdjęciami z pełnymi koszami, a nawet bagażnikami. Na jedno z nich można trafić na profilu @Lubuscy Łowcy Burz. Na opublikowanym zdjęciu aż roi się od kurek, które z trudem mieszczą się na tacce, stole i garnku. 

Zobacz wideo Jak przyrządzić grzyby? Tomasz Jakubiak przyrządza je w stylu azjatyckim

Grzybiarzu! Łap za kosz i biegnij szukać kurek

Pod zdjęciem dorodnych kurek uzbieranych w lubuskim administrator dodał także dobrą informację. W najbliższych dniach warunki mają sprzyjać leśnym poszukiwaniom. Będzie delikatnie padać, jednak nadal pozostanie ciepło - łatwo można zatem wywnioskować, że dla grzybiarzy to wiadomość wręcz idealna. 

Inni użytkownicy w komentarzach także chwalili się swoimi zbiorami. "Deszcz im sprzyja, nam niekoniecznie" - napisała jedna z internautek. I to święta prawda. Pod komentarzem dodała również zdjęcie. Autorce udało się nazbierać trzy okazałe wiadra, z których kurki dosłownie się wylewały. Zbiory miały miejsce w Ratajkach, w woj. zachodniopomorskim. Przypominamy, że pomocnym urządzeniem w wykrywaniu wysypu leśnych dóbr jest tzw. radar grzybów. Wystarczy wpisać swoją okolicę i gotowe! Inną sprawdzoną metodą jest śledzenie grup w okolicy swojej miejscowości lub klasyczne czekanie na dobre warunki w swoich sprawdzonych punktach. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA