Zmywarka, która pozostawia smugi, to istna udręka. Jednak mimo to niektórzy z nas i tak wolą wstawić naczynia do zmywarki niż myć je ręcznie. Okazuje się jednak, że ten niechciany problem rozwiąże pewien owoc. Wystarczy przekroić go na pół i włożyć do urządzenia razem z naczyniami.
Zacieki na naczyniach to coś, czego wielu z nas nie potrafi znieść. Często szukamy chemicznych rozwiązań, które mają zapobiec zaciekom, jednak na próżno. Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest na wyciągnięcie ręki. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Wystarczy wziąć do ręki cytrynę i przekroić ją na pół lub pokroić na plastry. Następnie należy włożyć ją do zmywarki - na przykład do kosza lub szuflady na sztućce. Ten sposób sprawi, że osad i zacieki przestaną pojawiać się na naczyniach. Ponadto zmywarkę wypełni zapach cytrusów.
Ceny tabletek do zmywarki niektórym spędzają sen z powiek. Okazuje się, że można przygotować je samodzielnie w domu i wcale nie działają gorzej od tych kupionych w sklepie.
Składniki:
Sposób przygotowania: