Darmowy karp. Gdzie i kiedy można go dostać? Jest kilka terminów

Darmowy karp w Krakowie to już kolejna edycja popularnej akcji "Przedświąteczny karp dla mieszkańców Krakowa". W ramach wydarzenia mieszkańcy miasta oraz odwiedzający zostaną bezpłatnie poczęstowani między innymi karpiem, grochem z kapustą oraz barszczem. Przygotowano aż 10 tysięcy porcji.

Więcej świąteczny tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Darmowy poczęstunek pod hasłem "Przedświąteczny karp dla mieszkańców Krakowa" organizowany jest w mieście już po raz trzeci. Jego pomysłodawcą i współorganizatorem jest Bartłomiej Szczoczarz - właściciel gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska. 

Zobacz wideo Chrupiąca ryba z sosem tatarskim [PRZEPIS]

W ramach akcji zarówno mieszkańcy miasta, jak i goście będą mogli skosztować za darmo karpia oraz innych ryb (tołpygi czy amura), kapusty z grochem i z chlebem, a także barszczu czerwonego. Ryby, które będą podawane podczas poczęstunku, pochodzą ze stawów Bartłomieja Szczoczarza. Przygotowanych zostało 10 tysięcy porcji karpia.

Do tego dodatkowo dołożyliśmy jeszcze kapustę z grochem, której będzie w tym roku 3,5 tony i nowy produkt, ponieważ zapowiada się zimno - przygotujemy 3,5 tys. litrów barszczu czerwonego. Łącznie w tym roku wydamy ponad 50 tys. różnych porcji dań

- powiedział właściciel gospodarstwa Dolina Będkowska w rozmowie z krakow.pl.

 

Darmowy karp. Kiedy i gdzie można go dostać?

Akcja z darmowym karpiem odbywa się w kilka grudniowych dni w kilku miejscach w Krakowie. Poniżej znajdziecie szczegółową listę z datami i lokalizacjami:

  • 5 grudnia przy Nowohuckim Centrum Kultury
  • 7 grudnia – na placu Wolnica
  • 9 grudnia – okolice pętli tramwajowej Kurdwanów
  • 12 grudnia – przy pętli Bronowice Małe
  • 14 grudnia – na rondzie Mogilskim
  • 16 grudnia – na Małym Rynku.

Każdego dnia poczęstunek zaczyna się o godzinie 16.00.

Źródło: lifeinkrakow.pl, krakow.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.