Jak zjeść ananasa bez obierania i krojenia? Ten prosty trik z TikToka pokazuje, w czym tkwi sekret

Jedzenie ananasa bez krojenia jest możliwe. Sprawdź prosty trik z TikToka i ciesz się słodkim smakiem owocu, gdziekolwiek jesteś. Obejdzie się bez deski do krojenia i noża. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Więcej kuchennych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ananas to jeden z najbardziej lubianych egzotycznych owoców. Warto po niego sięgać, ponieważ jest źródłem witamin, szczególnie witaminy C oraz soli mineralnych. Jednak obieranie i krojenie ananasa często okazuje się kłopotliwe. Ten prosty trik z TikToka pokazuje jak ułatwić sobie ten proces i cieszyć się smakiem owocu bez zbędnego wysiłku.

Więcej kuchennych sztuczek, które ułatwią gotowanie, znajdziesz w naszym artykule: Dziesięć trików kuchennych z TikToka, które naprawdę działają. Spróbujcie sami

Zjedzenie ananasa bez krojenia - czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej!

Lifehacki kuchenne cieszą się ogromną popularnością na TikToku i innych platformach społecznościowych. Triki często pokazują jak ułatwić i usprawnić codzienne kuchenne czynności. Jednym z nich jest sposób na zjedzenie ananasa bez krojenia go nożem. I wcale nie mówimy tu o wyciąganiu słodkich plastrów tego owocu z puszki! Jak więc przygotować owoc do zjedzenia? Zaledwie kilka prostych ruchów pozwoli nam cieszyć się smakiem ananasa. 

Zobacz wideo Ananasowe trójkąty - jak szybko i efektownie pokroić ananasa

Jak zjeść ananasa bez krojenia? Ta tiktokerka zdradza swój sekret

Jedna z tiktokerek podzieliła się przydatnym trikiem na to, jak zjeść ananasa bez krojenia. Zastanawiasz się jak to zrobić? Zaczynamy od oderwania liści od ananasa, robimy to szybkim i zdecydowanym ruchem. Następnie uderzamy spodem ananasa o stół lub inną twardą powierzchnię. Powtarzamy tę czynność kilkukrotnie. Kolejnym krokiem jest przetoczenie ananasa po stole. Warto użyć trochę siły podczas "wałkowania". Tak przygotowany owoc jest gotowy. Wystarczy tylko pociągnąć za "łuskę" w skórce, która powinna bez problemu odejść od owocu. 

Czy trik z TikToka na krojenie ananasa działa? Kluczem jest wybranie odpowiednio dojrzałego owocu

Trik na obieranie ananasa bez użycia noża wydaje się bardzo prosty. Jednak niektórzy internauci donoszą, że sposób nie działa. Pamiętajmy, że nie każdy owoc będzie podatny na ten sposób podania. Ważne by ananas był odpowiednio dojrzały, wtedy z pewnością kawałki łatwo będzie oderwać.

Nie masz pewności, jak wybrać odpowiednio dojrzałego ananasa? Sprawdź to w artykule: Ananas, mango, awokado... Jak kupować owoce egzotyczne?

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.