Jak zrobić powidła z węgierek? Sekret tkwi w odpowiednio dobranych śliwkach

Jak zrobić powidła z węgierek? Zastanawiają się ci, którzy wciąż są na etapie zasilania spiżarni. Okazuje się, że choć lista składników nie jest długa, to wcale nie jest to taka łatwa sztuka. Przygotowywanie powideł ze śliwek wymaga trochę czasu. Przedstawiamy najlepszy przepis, dzięki któremu ten trud zostanie wynagrodzony przez smak.

Przygotowując powidła śliwkowe, zamykasz smak jesienie w słoikach. Smakują obłędnie, szczególnie w chłodne wieczory. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do naleśników, gofrów bądź ciast.

Zobacz wideo Dwa pyszne ciasta ze śliwkami - idealne na jesień

Jak zrobić powidła z węgierek? Cukier możesz pominąć

Okazuje się, że przygotowanie powideł z węgierek, nie wymaga cukru. Przedstawiamy przepis na powidła, które będą naturalnie słodkie, a jednocześnie z kwaskową nutą. Smakują pysznie, a co najlepsze, są znacznie mniej kaloryczne od tych tradycyjnych. Lista składników również jest krótka. Oto ona.

Składniki:

  • 1 kg dojrzałych śliwek węgierek,
  • 2-3 łyżki wody.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przepis na powidła z węgierek. Sposób przygotowania krok po kroku

  1. Śliwki dokładnie umyj, następnie przekrój je na pół i pozbaw je pestek.
  2. Wybierz garnek, najlepiej z grubym dnem i wlej do niego odrobinę wody. Następnie dodaj śliwki i gotuj na niewielkim ogniu.
  3. Śliwki często mieszaj, by się nie przypaliły. Kiedy powidła będą już gęste, pozostaw je do całkowitego stygnięcia. Mogą stać nawet przez całą noc.
  4. Następnego dnia powidła ponownie zagotuj na bardzo wolnym ogniu i w momencie, gdy są jeszcze gorące, przełóż do wcześniej umytych i wyparzonych słoików.
  5. Słoiki odwróć do góry dnem, by zakrętki się zassały. Pozostaw je do całkowitego ostygnięcia.

Powidła z węgierek. Kluczem do sukcesu są dojrzałe śliwki

Jeśli planujemy przygotowywanie powideł ze śliwek, przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by wybrać najlepsze owoce. Przede wszystkim powinny być dojrzałe, ale nie przejrzałe. Aby wybrać odpowiednie, warto zwrócić uwagę na ogonki śliwek. Jeśli skórka wokół nich się marszczy, oznacza to, że są odpowiednio słodkie i dojrzałe, by stać się składnikiem dżemu.

Więcej o: