Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mikrofali? Prosta metoda bez konieczności szorowania kuchenki

Użytkowanie mikrofali to świetne rozwiązanie, kiedy nie mamy czasu i chcemy szybko podgrzać jedzenie. Jednak wkładane do niej potrawy sprawiają, że z czasem gromadzą się w niej różne brzydkie aromaty. Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z mikrofali? Jest na to pewien sposób.
Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Nieprzyjemne zapachy z mikrofali, jak się ich pozbyć? Wbrew pozorom nie musimy jej szorować, aby usunąć brzydkie aromaty z wewnątrz kuchenki. Pewien trik pozwoli odzyskać świeżość domowego sprzętu. 

Jak pozbyć się zapachu z mikrofali?

Kiedy podgrzewamy jedzenie w mikrofalówce, to zazwyczaj sięgamy po to rozwiązanie z braku czasu. Nic zatem dziwnego, że jej sprzątanie także odkładamy na później. Efektem wielokrotnego używania kuchenki mikrofalowej jest gromadzenie się resztek zaschniętego jedzenia, czy plamy.

Kumulacją stają się nieprzyjemne aromaty, które ciężko usunąć bez gruntownego sprzątania, ale czy na pewno? Jest metoda na pozbycie się zapachu z mikrofali. Docenią ją głównie zwolennicy naturalnych środków czyszczących.

Składniki:

  • szklanka wody,
  • 2 łyżeczki cynamonu,
  • sok z całej cytryny.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Naturalny środek czyszczący, czyli jak usunąć brzydkie zapachy z mikrofali

  1. Do miseczki wlewamy wodę, sok z cytryny oraz dodajemy cynamon.
  2. Wstawiamy miskę z miksturą do mikrofali i włączamy urządzenie na największą moc.
  3. Podgrzewamy około 10 minut.
  4. Kiedy mikrofala się wyłączy, czekamy, aż kuchenka ostygnie. 
  5. Za pomocą czystej ściereczki lub ręcznika papierowego oczyszczamy wnętrze mikrofalówki, na której osadziły się opary mikstury.

Jak to działa? Cynamon ma działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Cytryna dezynfekuje sprzęt, a nagrzewanie naturalnego środka czyszczącego sprawia, że zaschnięte resztki jedzenia zmiękną i staną się łatwe do usunięcia. Aromat cytryny i cynamonu dodatkowo pozbędzie się nieprzyjemnych zapachów z mikrofali. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA