Sprytna metoda na pachnącą lodówkę. Takiego zastosowania gąbki do mycia naczyń możesz nie znać

Gąbka do mycia naczyń ma bardzo dużo zastosowań w domu. Używa się jej często do czyszczenia różnych powierzchni. Tym razem zdradzamy sposób, który pozwoli usunąć nadmiar wilgoci i sprawi, że w lodówce nie będzie unosił się nieprzyjemny zapach.

Gąbki do mycia naczyń sprawdzają się doskonale podczas sprzątania. Dzięki poniższej metodzie będziecie mogli pozbyć się niechcianych zapachów z lodówki i uniknąć osadzania się wilgoci na półkach. Chodzi o umieszczenie w lodówce gąbki z sodą oczyszczoną. To bardzo prosty trik, który pomoże ci zadbać o czyste wnętrze lodówki.

Zobacz wideo Ciasto ze śliwkami na oleju

Tym sposobem pozbędziesz się wilgoci z półek lodówki

Gąbkę do naczyń można wykorzystywać w kuchni na wiele różnych sposobów. Jednym z jej nietypowych zastosowań jest włożenie jej do lodówki z sodą oczyszczoną. Taki trik sprawi, że gąbka będzie pochłaniała wilgoć, która osadza się na półkach. Wystarczy przeciąć środek boku gąbki robiąc w niej niewielką przestrzeń, do której wsypuje się łyżkę sody oczyszczonej. Gąbkę należy umieścić w lodówce. W ten sposób wilgoć nie będzie osadzała się na półkach lodówki, a do tego wszelkie zapachy zostaną przez nią pochłonięte. Warto dodać, że trik zadziała tylko wtedy, gdy użyjemy czystej i nieużywanej gąbki.

Czyszczenie lodówki domowymi sposobami

Do umycia wnętrza lodówki można wykorzystać ocet, który ma działanie odkażające. Aby go zastosować, należy połączyć go z wodą w równych proporcjach. Takim roztworem wystarczy zwilżyć ścierkę i umyć urządzenie w środku. Następnie powinno się przetrzeć półki i ścianki szmatką zwilżoną samą wodą. Ostatnim krokiem będzie wytarcie wnętrza do sucha papierowym ręcznikiem. Poza tym do umycia lodówki można użyć sody oczyszczonej rozrobionej z wodą. Innym równie skutecznym środkiem będzie sól kuchenna i sok z cytryny. W tym przypadku należy postępować podobnie - wystarczy przetrzeć wnętrze ścierką z roztworem, z wodą, a na koniec suchą ścierką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA