Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zmywarki? Te domowe sposoby są najprostsze i najskuteczniejsze

Jeśli macie w domu zmywarkę, z pewnością zdarzyła wam się sytuacja, kiedy z urządzenia zaczęła wydobywać się nieprzyjemna woń. Jak temu zaradzić? Istnieje kilka metod opartych na produktach, które zwykle znajdują się w kuchni.

Zmywarka to urządzenie, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie życia. Aby prawidłowo funkcjonowała przez długi czas, należy o nią odpowiednio dbać. Otwierasz zmywarkę i zamiast świeżego zapachu umytych naczyń wydobywa się z niej nieprzyjemna woń? Są na to proste, domowe sposoby. 

Zobacz wideo Galaktyczne, kolorowe, pyszne - najlepsze pączki i donaty na tłusty czwartek

Skąd bierze się brzydki zapach w zmywarce? Powodują go zalegające resztki jedzenia

Odór wydobywający się z wnętrza zmywarki spowodowany jest resztkami jedzenia oraz tłuszczem zalegającym na ścianach, koszach, śmigłach oraz w odpływach. Takie przyklejone pozostałości po jedzeniu najlepiej jest regularnie usuwać. Im dłużej bowiem zalegają, tym ciężej później je wyczyścić. Najprostszym rozwiązaniem na utrzymanie urządzenia w dobrym stanie jest jego regularne i dokładne mycie. 

Domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych woni ze zmywarki

Jedną z najprostszych metod na usunięcie brzydkiego zapachu ze zmywarki jest zastosowanie octu i sody oczyszczonej. Dzięki nim można wyczyścić urządzenie nie tylko z kamienia, ale też z pozostałości, które osadzają się we wnętrzu zmywarki. Tymi naturalnymi środkami czyszczenia można umyć zakamarki urządzenia takie jak uszczelki, odpływy i ramiona natryskowe.

Boraks - można go znaleźć w każdej aptece

Innym środkiem, który może pomóc w walce z brudną zmywarką jest boraks - ten rodzaj soli skutecznie usunie pozostałości zebrane w urządzeniu. Jak go stosować? Wystarczy wymieszać do z ciepłą, ale nie gorącą wodą, w proporcjach 1:4. Taki roztwór świetnie zwalczy brud, który zalega w zmywarce.

Więcej pysznych przepisów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: