Sadzenie i uprawa ogórków gruntowych. Jak często powinniśmy je podlewać?

Uprawa ogórków gruntowych jest bardzo popularna w przydomowych ogródkach warzywnych. To delikatne i orzeźwiające warzywo jest lubiane i stanowi idealny dodatek do wielu dań. Właśnie dlatego warto poznać podstawowe zasady uprawy i wygospodarować miejsce na sadzenie ogórków gruntowych. Kiedy sadzić ogórki gruntowe? Jak podlewać ogórki gruntowe? Sprawdzamy.

Chyba nic nie cieszy bardziej, niż zbiory plonów z własnego ogórka. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie mieliście do czynienia z ogrodnictwem, w tym sezonie warto spróbować swoich sił w uprawie warzyw i ziół. Początkującym ogrodnikom podpowiemy, kiedy sadzić ogórki gruntowe oraz jak wygląda ich uprawa. Świeże warzywa z własnego ogrodu to ogromny luksus w tych czasach. Sadzenie ogórków gruntowych naprawdę się opłaca.

Zobacz wideo Joanna Liszowska zabawnie o medycynie estetycznej. Zażartowała z reporterem

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić ogórki gruntowe?

Zanim zaczniemy uprawę ogórków gruntowych, powinniśmy najpierw zapoznać się z kalendarzem sadzenia. Zaleca się, by siew lub rozsadę zaplanować na drugą połowę maja, gdy gleba osiągnie już temperaturę powyżej 10 stopni Celsjusza i nie będzie zagrożona wiosennymi przymrozkami. Ogórki należy sadzić w glebie próchniczej i przepuszczalnej. Sadzonki powinny być osłonięte od wiatru oraz skierowane w stronę słońca. Tydzień przed zasadzeniem ogórków należy je zahartować poprzez stopniowe obniżenie temperatury i ograniczenie podlewania. Sadzonkę najlepiej umieścić w dołku razem z bryłą ziemi.

Jak uprawiać ogórki gruntowe?

Uprawa ogórków gruntowych nie należy do najłatwiejszych, ponieważ roślina ma duże wymagania nawozowe. Podczas pielęgnacji zaleca się stosowanie kompostu lub obornika wczesną wiosną. W przypadku nawozów mineralnych powinniśmy stosować je na 2-3 tygodnie przed zasadzeniem roślin. W celu uniknięcia zachwaszczenia można zastosować agrowłókninę lub czarną folię.

Jak podlewać ogórki gruntowe?

Istotną kwestią w uprawie ogórków gruntowych jest ich podlewanie. Rośliny te są bardzo wyczulone na niedostatek wody, której niedobór może prowadzić do powstawania pustych przestrzeni we wzrastających ogórkach. Zaleca się zatem intensywne podlewanie, szczególnie między okresem kwitnienia i okresem zbiorów.

Zobacz też: Wybrano gadżet Kalwarii Zebrzydowskiej. Smakoszy ucieszy, resztę nieco zdziwi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.