Korzystasz z owoców i warzyw z puszki? Pamiętaj o ważnym elemencie, który może poważnie zaszkodzić

W domowej spiżarni powinny znaleźć się nie tylko przetwory, ale też owoce i warzywa zamknięte w puszkach. Ta metoda konserwacji znacznie przyśpieszy codzienne gotowanie, a także pozwoli na smaki lata w środku zimy. Warto jednak pamiętać o ważnej zasadzie, która dotyczy żywności w metalowych opakowaniach - mowa tu o właściwym przechowywaniu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Żywność zamknięta w puszkach to nie tylko sposób na ułatwienie gotowania, ale i sprawdzony patent na zamknięcie egzotycznych smaków, po które możemy sięgnąć o dowolnej porze roku. Wśród niż można wyróżnić włoskie pomidory, azjatyckie kiełki czy tropikalne owoce. Kluczowe jest jednak przechowywanie, które może zaważyć o naszym zdrowiu. 

Owoce i warzywa z puszki - must have każdej spiżarni 

Domowe menu jest znacznie ciekawsze i kolorowe, jeśli dodajemy do niego warzywa, owoce i ciekawe dodatki. Zimą trudno o świeże smaki, na ratunek wówczas przybywa żywność zamknięta w metalowych puszkach. Długa data przydatności, łatwa dostępność, cena i użytkowe przechowywanie, które nie zabiera dużo miejsca to zalety takiego sposobu konserwacji. Wśród produktów z puszki warto wyróżnić owoce - liczi, ananas, brzoskwinie, mango czy gruszki dzięki tej metodzie konserwacji są na wyciągnięcie ręki o każdej porze roku. Podobnie jest z warzywami takimi jak cieciorka, kiełki, włoskie pomidory, papryki, fasola, groszek czy kukurydza - wszystkie ekspresowo możemy dodać do dań, sałatek czy przekąsek. 

Warto jednak podkreślić, że kluczowe dla naszego zdrowia jest odpowiednie przechowywanie żywności w puszkach. Mowa tu zarówno o zamkniętych produktach - powinny mieć suche, zaciemnione miejsce, jak i nieeksponowane na promienie słoneczne. Znacznie istotniejsze jest jednak to, co robimy po otwarciu puszki.

Zobacz wideo "Zaczynamy jeść luksusowo, mimo zwykłości". Dlaczego warzywa tyle kosztują?

Przechowywanie żywności zamkniętej w puszkach 

Najlepszą metodą jest zużycie produktów w całości, jeśli jednak porcja jest zbyt duża, warto dodać np. groszek, kukurydzę, fasolę do sałatki z kolei owoce zjeść bez dodatków lub dodać do prostego deseru

Schody zaczynają się, gdy skusi nas pozostawienie produktu w metalowej puszce i włożenie go do lodówki - to poważny błąd, który może nam zaszkodzić. Pozostawienie jedzenia w takiej puszce naraża je na zmianę smaku, a także na przedostanie się do żywności szkodliwych substancji powstających w czasie utleniania się metalu. Warto zatem przełożyć produkt do słoika lub plastikowego pojemnika. Ten sposób jest znacznie bardziej bezpieczny dla naszego zdrowia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.