Gwiazda popularnego polskiego serialu schudła ponad 10 kilogramów. Aktorka zdradziła, jakiego produktu unika

Małgorzata Ostrowska-Królikowska od lat wciela się w rolę Grażyny Lubicz w polskim serialu "Klan". W ostatnim czasie aktorka zgubiła kilka kilogramów i podzieliła się sekretem swojego sukcesu. Przede wszystkim wyeliminowała jeden produkt z codziennej diety.

Redukcja masy ciała nie jest ani łatwym, ani szybkim procesem. Zmiana dotychczasowego stylu życia, nabycie zupełnie nowych nawyków żywieniowych i często eliminacja lub ograniczenie ulubionych, choć niekoniecznie zdrowych produktów, może być bardzo obciążająca, przede wszystkim psychicznie. Aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska ma w sobie jednak dużo silnej woli i samozaparcia. Udało jej się zrezygnować z popularnego produktu, a z tygodnia na tydzień cieszy się coraz szczuplejszą sylwetką. 

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Koniec z wizytami w piekarni

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdradziła, że zgubienie kilogramów zawdzięcza odstawieniu... pieczywa. Aktorka przyznaje, że odkąd przestała spożywać zboża w tej postaci, zaczęła chudnąć w szybkim tempie. Nie jest to jednak jedyna rzecz, jaką kobieta zmieniła w swoim życiu. Do zmian w żywieniu dodała również regularny ruch, a także zabiegi spa, które wspomagają prawidłowy proces redukcji masy ciała. Ostrowska-Królikowska schudła do tej pory 10 kilogramów, jednak nie zamierza na tym poprzestać. Zamierza dalej stosować się do zasad zdrowego żywienia, a jednocześnie nie chce rezygnować ze sportu.

Czy faktycznie trzeba rezygnować z pieczywa?

Mimo, że aktorka zdecydowała się na eliminacje pieczywa ze swojej diety, to dietetycy apelują, by nie eliminować drastycznie węglowodanów bez konsultacji z lekarzem. W gruncie rzeczy samo pieczywo, tak długo jak nie cierpimy na celiakię, nie jest szkodliwe ani odpowiedzialne za przybieranie na wadze. Powodem tycia jest najczęściej nadwyżka kaloryczna, którą można osiągnąć wszystkimi produktami, lub problemy hormonalne i metaboliczne. Z tego powodu dieta eliminacyjna nie będzie najlepszym pomysłem. 

Zaleca się jednak, by białe pieczywo zamienić na pełnoziarniste. To z reguły jest bardziej sycące, a przy okazji bogatsze w zdrowe składniki i minerały. Jeśli jednak chcemy zgubić ponadprogramowe kilogramy, najlepiej jest wybrać się do dietetyka, który profesjonalnie ułoży nam zdrową i dobrze zbilansowaną dietę. Deficyt kaloryczny można również uzyskać poprzez zużywanie większej ilości energii, a mówiąc prościej, uprawiając sport. Nie musimy wykonywać katorżniczych i częstych treningów. Najlepiej znaleźć coś, co będzie sprawiało nam przyjemność.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.