Jak wyczyścić wnętrze mikrofalówki? Ten eko sposób zawsze się sprawdza. Wystarczy jeden składnik

Zastanawiasz się, jak wyczyścić wnętrze mikrofalówki? Zastosuj banalnie prosty i ekologiczny sposób, a twoja kuchenka będzie wyglądała jak nowa. Wystarczy użyć produktu, który zazwyczaj znajduje się w każdej kuchni.

Kuchenka mikrofalowa to bardzo przydatne urządzenie w kuchni. Jest łatwa i wygodna w użyciu, pozwala szybko podgrzać jedzenie i przygotować w kilka chwil różne potrawy. Używanie mikrofalówek jest bardziej energooszczędne niż korzystanie z tradycyjnych kuchenek. Są też zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu. Jak umyć kuchenkę mikrofalową? Podajemy ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu będzie lśniła.  

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Jak wyczyścić wnętrze mikrofalówki? Sztuczne detergenty lepiej odstaw na bok

Kluczem do szybkiego wyczyszczenia wnętrza mikrofalówki jest usuwanie powstałych zabrudzeń na bieżąco. Aby usunąć znajdujące się w niej resztki jedzenia, wystarczy użyć ścierki lub miękkiej gąbki i przetrzeć nią wnętrze kuchenki. Lepiej nie używać myjek, które mogą zarysować jej powierzchnię, np. druciaków. Warto dodać, że chemiczne środki czystości nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem - substancje, jakie się w nich znajdują mogą przedostać się potem do podgrzewanego jedzenia. Najlepiej będzie skorzystać z naturalnych sposobów.

Kuchenkę najlepiej jest czyścić regularnie. Skorzystaj z tej prostej metody

Jeśli nie będzie się myło mikrofalówki systematycznie, trudniej będzie usunąć powstały w niej brud, dlatego dobrze jest myć ją po każdym użyciu. Jednym ze sprytnych sposobów na szybkie wyczyszczenie wnętrza mikrofali jest użycie soku z cytryny.

Jak to zrobić? Wlej do miski kilka szklanek wody i wymieszaj ją z sokiem wyciśniętym z jednej cytryny. Ewentualnie można pokroić owoc na kawałki i wrzucić miąższ do wody. Można też skorzystać ze zwykłego kwasku cytrynowego - na szklankę wody powinny przypadać trzy łyżki kwasku. Miskę z powstałą w ten sposób miksturą wystarczy wstawić do mikrofalówki i ustawić urządzenie na najwyższą moc na około trzy minuty. Następnie wyjmij miskę i przetrzyj wnętrze kuchenki ścierką. Aby wytrzeć ją do sucha, można skorzystać z ręcznika papierowego.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.