Czym pryskać ogórki? Ta banalnie prosta i naturalna mikstura sprawi, że będą rosły jak szalone

Ogórki to jedne z najchętniej uprawianych warzyw. Jeśli jednak chcesz zwiększyć plony i uniknąć nieprzyjemnych chorób czy szkodników niezbędna jest pielęgnacja, nawożenie i opryski. Naturalna mikstura sprawdzi się w tej roli doskonale - warzywa będą rosły jak szalone, a insekty będą omijać je szerokim łukiem!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Uprawa ogórków gruntowych, choć nie jest trudna, to wymaga odrobiny wiedzy. Proste triki w ogrodzie pozwolą na zbiór świeżych, dorodnych warzyw, a co za tym idzie domowe przetwory, sałatki i wszelakie dania będą smakować niemalże niebiańsko. A wystarczy zastosować odpowiednią pielęgnację i naturalne opryski. 

Spryskaj ogórki tą miksturą, a będą rosnąć jak szalone

Nie ma nic lepszego niż warzywa i owoce własnej uprawy. Zbiory z przydomowych ogródków, działek czy tarasów cieszą jak nic innego, a jakość oraz smak windują na zupełnie inny poziom. Niezbędna jest jednak wiedza czy sprawdzone triki. Biorąc pod lupę ogórki, warto pamiętać o kilku złotych zasadach. Jeśli warzywa zasiane są już do gruntu lub skrzynek niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Tu kluczowe są opryski, nawozy i naturalne mikstury. 

Opryskiwanie ogórków to popularna metoda, która chroni uprawę przed chorobami, szkodnikami czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Pomocne w tej praktyce wcale nie są chemiczne i drogie środki, a te ekologiczne i łatwo dostępne. Najlepszy, tani i w pełni naturalny oprysk, który ochroni twoje ogórki, zrobisz z najzwyklejszych drożdży, dokładnie takich, których używasz w kuchni do ciast i wypieków. Metoda jest banalnie prosta - wystarczy 100 g drożdży rozpuścić w dziesięciu litrach wody. Całość dokładnie mieszamy, przelewamy do spryskiwacza i zraszamy rośliny. Czynność warto powtarzać raz w tygodniu, najlepiej wieczorem lub wczesnym porankiem. Mikstura odstraszy mszyce, uodporni ogórki na choroby i wzmocni roślinę, która później odwdzięczy się owocnymi plonami. 

Zobacz wideo Uprawa roślin na balkonie - czego potrzebujesz, co można zasiać, na co zwrócić uwagę?

Czym pryskać ogórki? Naturalne składniki są niezawodne

Uprawę ogórków uchronimy przed szkodnikami, stosując także inne naturalne metody. Jedną z nich jest oprysk z sody oczyszczonej. Wystarczy, że połączymy łyżeczkę kuchennego proszku z dwoma litrami wody i pięcioma mililitrami szarego mydła. Preparat wystarczy dobrze wymieszać i gotowe. Tak przygotowany roztwór stosujemy jako oprysk co 3-4 dni.

Wyciąg z czosnku to kolejna złota rada. Wystarczy jedynie 25 g aromatycznych i świeżych ząbków oraz woda. Warzywo ścieramy, zalewamy litrem wody, mieszamy i pozostawiamy na 15 minut. Na koniec wystarczy wszystko przecedzić np. przez gazę i na tym w zasadzie koniec przygotowań! Roztwór rozcieńczamy 1:1 i możemy śmiało przejść do pryskania ogórków. Efekt jest gwarantowany. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.