Jak pozbyć się mszyc z ogrodu? Zalej wodą te dwa składniki. Preparat zwalczy szkodniki na dobre

Mszyce potrafią wyrządzić wiele szkód w ogrodzie. Co zrobić, żeby się ich pozbyć i szybko o nich zapomnieć? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tymi niechcianymi gośćmi. Aby je unicestwić, można skorzystać z ekologicznego preparatu.

Pojawienie się mszyc na roślinach nie powinno być bagatelizowane. Są one w stanie zaatakować i zniszczyć zarówno rośliny ozdobne, jak i uprawy warzywne, drzewa i krzewy owocowe. Co zrobić, żeby się ich pozbyć i uratować rośliny przed dewastacją? Jednym z rozwiązań może być sięgnięcie po specjalne środki chemiczne do ochrony roślin. Można też zastosować proste, domowe preparaty.

Zobacz wideo Poczuj fuzję smaków - spaghetti z pomidorami, ricottą i oliwkami

Inwazja mszyc może całkowicie wstrzymać wzrost roślin

Mszyce to uciążliwe szkodniki, które wysysają soki z organizmów roślin, tym samym osłabiają je i niszczą od wewnątrz. Te owady to nosiciele różnych groźnych dla roślin wirusów i rozmnażają się w bardzo szybkim tempie. Zwykle pojawiają się zarówno na liściach, jak i na pędach. Ich żerowanie może spowodować, że wzrost rośliny zostanie całkowicie wstrzymany. Jeśli pozostawi się rośliny oblepione mszycami, będzie się to równało ze skazaniem je na śmierć. Jak pomóc zaatakowanym roślinom i co zrobić, aby nie dopuścić do inwazji? Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Te ekologiczne preparaty uratują ogród. Przyda się... czosnek i papryka

Oprysk na mszyce można przygotować na bazie octu spirytusowego. Wystarczy połączyć go z wodą. Na litr wody powinno przypadać 100 ml octu. Do mieszanki należy dodać odrobinę szarego mydła i całość dokładnie wymieszać. 

Inny eko sposób to mieszanka czosnku, ostrej papryki i wody. Jak przygotować taki preparat? Wystarczy połączyć kilka ząbków czosnku przeciśniętych przez praskę z łyżką suszonej ostrej papryki i litrem ciepłej wody. Następnie powinno się odczekać kilka godzin. Po tym czasie należy przecedzić preparat i rozcieńczyć go wodą w stosunku 250 ml preparatu na 10 l wody. Opryski można wykonywać co drugi dzień.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.