Ogórki korniszony, podobnie jak ogórki małosolne, to smak lata który zna niemal każdy. W odróżnieniu od tych drugich, korniszony możemy jeść cały rok, jeśli tylko dobrze je przechowamy w słoikach. Trzeba dokładnie poznać recepturę, aby nie przypominały ogórków kiszonych, ale w konsystencji od nich różniły się tym, że zachowają swoją chrupkość i jędrność. Twarde i chrupiące korniszony sprawdzą się, jako dodatek do obiadu, albo kanapek. Smakują wyśmienicie, przygotujemy je zgodnie z przepisem. Oto on!
Ogórki korniszony możesz jeść o każdej porze roku. To świetna potrawa, którą możesz zabrać ze sobą z dala od rodzinnego domu, aby przypominała o kulinarnych tradycjach. Korniszony to także smak lata, dodatek do kanapki, czy obiadu, oraz zakąska uwielbiana przez wszystkich. Co zrobić, aby ogórki korniszony wyszły twarde i chrupiące? Poznaj przepis, który gwarantuje tą konsystencję i pyszny smak.
Do przygotowania korniszonów potrzebujesz:
Korniszony przetrwają nawet kilka sezonów, jeśli odpowiednio je przygotujesz. Koniecznie postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby cieszyć się twardymi i chrupiącymi korniszonami przez cały rok!
Do każdego przygotowanego wcześniej słoika wrzuć kawałek marchewki, jedną małą cebulkę pokrojoną w talarki, ząbek czosnku, trochę gorczycy, 3 ziarna ziela angielskiego, listek laurowy, kawałek chrzanu, jedną gałązkę kopru i ogórki. Zalej gorącą zalewą, która składa się z 0,5 litra octu 10%, 10 łyżek cukru i 3 łyżek soli niejodowanej. Zakręcone (dokładnie!) słoiki wstawi do garnka (największego jaki znajdziesz w domu) i pasteryzuj dotąd, aż ogórki zmienią kolor. Gorące słoiki ustaw do góry dnem aż do ostygnięcia. Na czym polega trik, aby były chrupiące? Zalewę należy zagotować i zaraz potem zalewać nią ogórki w słoikach.