Pączki Kraków. Gdzie wybrać się po najsmaczniejsze pączki w mieście?

Pączki: Kraków oprócz słynnych obwarzanków krakowskich ma do zaoferowania mieszkańcom także inne smakołyki. Gdzie udać się po najlepsze pączki w mieście? Sprawdzamy.

Najlepsze pączki w Krakowie. Te miejsca lepiej omijać!

Pączki i Kraków? Nie... Każdemu miasto kojarzy się przede wszystkim z obwarzankami, które w centrum i nie tylko można nabyć niemalże na każdym rogu. Jednak jest w roku taki dzień, kiedy nawet w Krakowie obwarzanek schodzi na drugi plan, a jest nim Tłusty Czwartek. Wtedy też wielbiciele słodkich wypieków tłumnie udają się do cukierni, piekarni, a także sklepów czy dużych dyskontów spożywczych, aby zaopatrzyć się w zapas pączków, oponek, faworków, itd., których obowiązkowo należy skosztować w tym dniu poprzedzającym ostatki i koniec karnawału. 

Najlepsze pączki w Krakowie i nie tylko można dostać w małych piekarniach i cukierniach, które szczycą się przygotowywaniem specjałów według tradycyjnych receptur. W takim miejscu możemy być pewni, że otrzymamy produkt najwyższej jakości. Nieco inaczej sprawa wygląda jeśli udajemy się do dużego sklepu lub miejsca, które zaopatruje się w pieczywo przygotowywane w sposób masowy. Musimy być świadomi, że pączki tam sprzedawane są często najpierw głęboko mrożone i odpiekane na miejscu, tworząc wrażenie, że są świeżo wyjęte z pieca. Takie pieczywo zawiera w sobie wiele nikorzystnych substancji i powinniśmy go unikać. 

Najlepsze pączki: Kraków. Cukiernia Michałek na Krupniczej

Dla krakowian nie jest tajemnicą, gdzie zdobyć najlepsze pączki. Kraków choć jest dużym miastem to funkcjonuje w nim kilka sprawdzonych punktów, które od lat cieszą się niezmiennie zaufaniem i uznaniem mieszkańców miasta. W Tłusty Czwartek często ustawiają się w nich kolejki, dlatego aby mieć pewność że kupimy pączki, lepiej wcześniej dokonać stosownego zamówienia. Do takich miejsc z pewnością należy Cukiernia Michałek na Krupniczej. Pączki z Michałka są bardzo smaczne - posiadają dużą ilość nadzienia i są bardzo słodkie. Ich zaletą jest to, że zawsze są świeże i smakowite.

Zobacz wideo Pączki hiszpańskie - słodkie, wilgotne i mięciutkie

Najlepsze cukiernie: Kraków. Cukiernia Śliwa na Królewskiej

Cukiernia Śliwa na Królewskiej to zdecydowanie jedna z najlepszych cukierni, którymi Kraków może się pochwalić. Miejsce to ma bogatą i długą historię, sięgającą 1958 roku. Jest to rodzinny interes, który powstał z inicjatywy Stanisława i Apolonii Śliwa, a obecnie znajduje się w rękach rodzeństwa: Piotra Śliwy i Małgorzaty Bejm. Wypieki powstające w cukierni tworzone są według sprawdzonych, starych receptur w oparciu o świeże, naturalne produkty. Dzięki temu nie tylko pączki, ale także ciasta czy torty mają wyjątkowy smak.

Najlepsze cukiernie w Krakowie. Cukiernia Cichowscy, Pod Arkadami a może Czarodziej?

Najlepsze cukiernie w Krakowie cieszą się swoją renomą wśród mieszkańców i turystów dzięki temu, że ich wypieki mimo upływu lat nie zmieniają się pod względem smaku, a także jakości. Do najczęściej odwiedzanych cukierni w Grodzie Kraka należy zaliczyć z pewnością znajdującą się przy ulicy Starowiślnej Cukiernię Cichowscy, której historia sięga 1945 roku, kiedy to firma została przeniesiona do Krakowa z Lwowa. Obecna nazwa pochodzi od nazwiska Zdzisława Cichowskiego, który przystąpił do spółki w 1972 roku, a nazwę zmieniono w 1984. Zmiana ta nie wpłynęła jednak na jakość oferowanych produktów. Cukiernia Cichowscy to przede wszystkim ciasta, torty, ale też inne wyroby cukiernicze na najwyższym poziomie. 

Kolejnym wartym odwiedzenia w Tłusty Czwartek i nie tylko punktem jest Cukiernia pod Arkadami na ulicy Krakowskiej, która słynie przede wszystkim z artystycznych tortów, jednak ma w swoim asortymencie także inne wyśmienite wyroby. Cukiernia powstała w 1971 roku i do dziś jest jednym z najbardziej znanych tego rodzaju miejsc na krakowskim Kazimierzu.

Zobacz wideo https://haps.pl/Haps/7,167251,27987122,brownie-przepis-na-najlepsze-ciasto-czekoladowe-co-zrobic.html

W poszukiwaniu wyśmienitych pączków warto także udać się do Cukierni Czarodziej. Nie jest to typowa cukiernia - tu można zatrzymać się na dłużej, by skosztować wyjątkowych smakołyków. Cukiernia słynie przede wszystkim z kremówek wiedeńskich, jednak w Tłusty Czwartek dominują tu oczywiście pączki. Słodkości można zakupić w jednej z trzech filii cukierni: 

  • ul. Karmelicka 15
  • ul. Wrocławska 5a
  • ul. Kronikarza Galla 24a.

Zobacz też: Pączki Warszawa. Gdzie znajdziesz najlepsze pączki w stolicy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.