Gotowanie makaronu bez wody. Włoska babcia zapłacze, ale ty zaoszczędzisz czas i unikniesz brudnych naczyń

Kuchenne triki ułatwiają nam gotowanie i zdradzają ciekawe rozwiązania. Ten na pierwszy rzut oka może wydawać się kontrowersyjny, jednak okazuje się, że spełnia swoje zadanie. Gotowanie makaronu bez wody jest możliwe. Włoska babcia zapłacze, a ty zaoszczędzisz czas i unikniesz sterty brudnych naczyń.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gotowanie makaronu bez wody jest możliwe. Ta szybka metoda gwarantuje przygotowanie posiłku w mgnieniu oka oraz pozwoli zminimalizować wykorzystanie kuchennych naczyń. Wystarczy pominąć jeden krok przepisu i przejść do kolejnych. To prostsze niż mogłoby się to wydawać!

Jak ugotować makaron bez użycia wody?

Dania z makaronu to prawdziwa klasyka kuchni włoskiej, ale i domowego menu. Chociaż większość przepisów uchodzi za proste i szybkie, cały proces można dodatkowo usprawnić. Przygotowanie makaronu bez użycia wody może wydawać się abstrakcyjne, jednak to znacznie łatwiejsze i oczywiste niż mogłoby się to wydawać. 

Zazwyczaj makaron dodajemy do dużej ilości, wrzącej i posolonej wody. W późniejszym etapie łączymy go z sosem i innymi dodatkami. Aby znacznie usprawnić podanie posiłku, wystarczy surowy makaron dodać do wcześniej przygotowanego sosu. Skrobia zawarta w makaronie dodatkowo zagęści sos, a pod wpływem temperatury ugotuje się, dając smaczny efekt. 

Zobacz wideo Makaron w sosie cytrynowym, czyli nadmorski specjał z Włoch

Gotowanie makaronu bez wody - trik na szybki obiad

Dodanie makaronu do sosu gwarantuje smaczny efekt i szybki obiad. Jednak metody gotowania bez wody na tym się nie kończą. Taki patent śmiało możemy wykorzystać także podczas przygotowania zupy. Niemal każdy bulion, który podajemy z makaronem, możemy znacznie szybciej zaserwować. Wystarczy pod koniec gotowania zupy dodać ulubiony rodzaj makaronu np. świderki, nitki czy krajankę, która najczęściej idzie w parze z rosołem

Gotując makaron w aromatycznym bulionie, zupę czy sosie szybko będzie gotowy. W ten sposób nie tylko zminimalizujemy czas przygotowania posiłku w tygodniu lub zabieganym dniu, ale i zminimalizujemy ilość brudnych naczyń. Warto podkreślić, że taki nawyk pozwoli także zadbać o środowisko - zużyjemy, mniejszą ilość wody, energii i gazu. 

Więcej o: