Jak przechowywać grzyby? Tych trików możesz nie znać. Sprawdzone i skuteczne metody dziadka grzybiarza

Jak powinno się przechowywać grzyby? Podajemy sprawdzone i skuteczne sposoby, których używają grzybiarze. Jednego z trików mojego dziadka możesz nie znać. Chodzi o umieszczenie grzybów w papierowej torebce.

Jakie są najlepsze metody na przechowywanie grzybów? Przedstawiamy kilka metod, które sprawdzają się przy różnych gatunkach. Są to proste triki na przedłużenie świeżości zebranych czy kupionych grzybów. Co powinniśmy zrobić po przyniesieniu ich do domu? Oto najskuteczniejsze metody.

Zobacz wideo Fasolka szparagowa w sosie ze świeżych pomidorów

Jak przechowywać grzyby? Najlepiej zostawić je w papierowej torebce

Aby grzyby miały dłuższy okres przydatności do spożycia, najlepszym sposobem na ich przechowywanie będzie trzymanie ich w papierowej torebce. W tym przypadku grzyby powinny być niemyte i niepokrojone. Po przełożeniu ich do takiej torebki powinno się zawinąć szczelnie jej górną część. Schowane grzyby należy umieścić na górnej półce lodówki. Nie powinno się ich wkładać do szuflady z warzywami, ponieważ panuje tam zbyt duża wilgoć.

Tortilla (zdjęcie ilustracyjne) Meksykańska tortilla: przepis na danie domowej roboty z dodatkiem kurczaka

Grzybów nie powinno przechowywać się w nieprzepuszczających powietrza pojemnikach

Grzyby najlepiej jest trzymać w workach czy opakowaniach, które przepuszczają powietrze. Umieszczanie ich w foliowych workach i plastikowych pojemnikach może skutkować pojawieniem się pleśni i psuciem grzybów. Takie zamknięte pojemniki sprzyjają nagromadzeniu się wody. Poza tym grzybów nie powinno się kłaść przy produktach o silnym zapachu - będą one pochłaniały go jak gąbka. Jeśli dobrze zapakujemy grzyby i zostawimy je w lodówce, będą dobre nawet przez kilka dni. 

Czy można zamrażać świeże grzyby?

Grzybów prosto po przyniesieniu z lasu czy targowiska nie powinno się mrozić. Dopiero po odpowiedniej obróbce można je umieścić w zamrażarce. Chodzi tu o ich uprzednie obgotowanie albo usmażenie. Wtedy można je przechowywać mrożone nawet do kilku tygodni.

Sałatka z dodatkami Pełnowartościowe sałatki to idealny pomysł na szybką przekąskę

Więcej pysznych przepisów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: