Jak odgrzewać tradycyjne schabowe, żeby pozostały soczyste i apetyczne? Zapomnij o patelni i mikrofali

Kotlety schabowe to nasz narodowy skarb kulinarny, który gości na stołach zarówno w porze obiadowej, jak i podczas rozmaitych uroczystości czy świąt. Często zdarza się także, że przygotowujemy ich nadwyżkę. Jak zatem odgrzać kotlety, by zachować ich miękkość i soczystość?

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przepis na kotlety schabowe zna każdy szanujący się kucharz. Tradycyjny przysmak często pojawia się na stole, ale i często w nadmiarze pozostaje po rodzinnym posiłku. Podpowiadamy, jak podgrzewać mięso, by zachować esencję smaku i perfekcyjną strukturę. 

Tradycyjne schabowe - piedestał w domowym menu 

W domowym menu można wyróżnić wiele tradycyjnych dań, jednak kotlety schabowe zasługują na szczególne miejsce. Mięso w złocistej, chrupiącej panierce to element obowiązkowy niedzielnego obiadu, wszelakich świąt i wyjątkowych okazji. W wielu domach charakterystyczne stukanie tłuczkiem to wręcz cotygodniowa rutyna.

Gdy po rodzinnym obiedzie zostanie kilka kotletów schabowych, warto pozostawić je na jutrzejszy obiad lub przygotować z nich zupełnie inne, ale równie smaczne danie. Pojawia się zatem pytanie - jak odgrzać mięso, by nie zrobiło się suche, twarde i bez smaku? 

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Jak odgrzewać kotlety schabowe - jest jedno proste rozwiązanie

Aby ponownie raczyć się tradycyjnym smakiem i ograniczyć marnowanie żywności wystarczy jeden prosty trik, który gwarantuje smaczny efekt. Zapomnij o odgrzewaniu schabowych na patelni czy w mikrofalówce - wówczas prawie pewne jest, że mięso smakiem będzie przypominać gumową podeszwę, będzie twarde i znacznie mniej apetyczne. Wystarczy włożyć schabowe do naczynia żaroodpornego, przykryć folią aluminiową i włożyć do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na około 15 minut. Po tak krótkim czasie całość będzie ciepła, smaczna, chrupiąca i apetyczna. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.