Zatyczka do oleju ma ukrytą funkcję, która może ułatwić domowe gotowanie - prosty trik działa cuda

Olej to jeden z kuchennych produktów, który często jest wykorzystywany do wielu potraw, marynat i dodatków. Jak się okazuje tradycyjna butelka z tłuszczem ma ukrytą funkcję - mowa tu o zatyczce, która najczęściej ląduje niesłusznie w koszu. Ten mały element może bowiem ułatwić dozowanie produktu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Często najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Podobnie jest z dozowaniem oleju, który niestety często w nadmiarze trafia na patelnie, do dań czy np. marynat. Wystarczy banalnie prosty trik z plastikową nakrętką, która pomimo konkretnego przeznaczenia często ląduje w koszu na śmieci. 

Zatyczka do oleju ma ukrytą funkcję, która przyda się podczas gotowania

Internetowe triki kuchenne podbijają serca i rewolucjonizują domowe gotowanie. Często jednak wystarczy zapoznanie się z ukrytymi funkcjami produktów, które królują w naszych szafkach, zamiast wydawać pieniądze na najróżniejsze przedmioty i akcesoria. Podobnie jest z najprostszą butelką sklepowego oleju - jak się okazuje zatyczka, którą zazwyczaj odrywamy i wyrzucamy do kosza, może znacznie usprawnić gotowanie i dozować produkt. 

Często zdarza się, że na patelnię trafia zbyt duża ilość oleju, co nie tylko sprawia, że potrawy będą mniej smaczne i tłuste, ale i znacząco uszczupla domowy budżet - zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji. W fabrycznie zamkniętej butelce oleju znajduje się prosta zatyczka, która po oderwaniu najczęściej zbytnio nas nie interesuje. Okazuje się, że to błąd, ponieważ zawleczka może służyć jako praktyczny dozownik. 

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Dozowanie oleju z butelki - pomocna okaże się plastikowa zatyczka

Zasada jest banalnie prosta - po oderwaniu plastikowej zatyczki wystarczy ponownie włożyć ją z powrotem do nakrętki, ale odwróconą stroną do góry nogami. Dzięki temu przeobrazimy ją w wygodny dozownik, który zminimalizuje straty i utworzy lejek, który sprawnie i niezawodnie reguluje strumień oleju. Ta prosta metoda gwarantuje efekt, bez zbędnych akcesoriów i nabywania fikuśnych dozowników. Jeśli szukasz więcej kuchennych trików i sposobów, które ułatwiają gotowanie bądź domowe porządki, zajrzyj do naszego artykułu: Jak wyczyścić piekarnik bez detergentów? Zabrudzenia usuniesz, wykorzystując ten jeden składnik. To hit za grosze!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.