Włóż rolkę papieru toaletowego do lodówki, a poczujesz różnicę. Ta kontrowersyjna metoda to game changer

Nękający problem może odejść do lamusa, jeśli zastosujesz trik z papierem toaletowym. Wystarczy, że włożysz rolkę do lodówki, a wcześniej namoczysz ją w sodowym roztworze. Efekt? Pachnące świeżością wnętrze chłodziarki i zażegnanie uporczywego problemu raz na zawsze!

Więcej ciekawych metod znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kuchenne triki ułatwiają codzienne czynności i znacznie umilają gotowanie. Wśród nich wyróżnić można kontrowersyjną metodę z...zamknięciem rolki papieru w lodowce! Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwne, efekt całkowicie zmieni twoje zdanie. 

Zażegnaj kuchenny problem zamykając papier toaletowy w lodówce

Kuchnia to serce domu, z kolei lodówka to miejsce, gdzie przetrzymujemy najlepsze kąski takie jak mięsa, nabiał, wszelakie sosy, warzywa czy owoce. Niestety miks wszelakich produktów oraz upływający szybki termin ważności powoduje, że chłodziarka ekspresowo przesiąka wszystkimi zapachami i aromatami. Niejednokrotnie może okazać się to uciążliwe, szczególnie gdy mocnym zapachem przejdą inne produkty. To problem w wielu domach, który sukcesywnie odbiera apetyt i chęć zajrzenia do wnętrza lodówki. 

Jak się jednak okazuje, istnieje banalna metoda, by to zmienić. Wystarczy włożyć papier toaletowy do lodówki, a wcześniej namoczyć go w wodzie z odrobiną sody. Efekt jest o wiele lepszy niż sklepowe pochłaniacze i drogie patenty. Soda sprawi, że brzydkie zapachy zaczną niemal od razu znikać z twojej lodówki - wystarczy chłodzić rolkę przez całą noc. 

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Jak zlikwidować przykry zapach z lodówki? 

Metoda z rolką papieru zamkniętą w lodówce to nie jedyny patent, który pozwoli uporać się z dokuczliwym problemem. Warto zastosować także trik z połówką cytryny - miąższ owoce nie tylko pochłonie zapachy, ale i nada chłodziarce świeżości. Jako domowy pochłaniacz brzydkich zapachów, idealnie sprawdzi się również surowy ziemniak, czy torebki po czarnej herbacie. Wówczas kluczem do sukcesu jest częste wymienianie produktów, ze względu na możliwy rozwój pleśni

Jeśli problem nie mija, warto pomyśleć nad rozmrożeniem lodówki i jej dokładnym wymyciem. Warto zrobić także dokładny przegląd przechowywanej żywności i pozbyć się gnijących i nieświeżych produktów. Dobrym pomysłem będzie także sprawdzenie, czy w pojemniku na wilgoć nie zalega woda, która może być przyczyną dokuczliwego zapachu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.