Kiedy siać ogórki do gruntu? O tych zasadach nie wolno zapominać. Dzięki nim zbierzesz obfite plony

Zastanawiasz się, kiedy siać ogórki do gruntu, aby rosły zdrowo i w dużych ilościach? Ta pora będzie na to najlepsza. Warto pamiętać, że istnieje jeszcze kilka innych ważnych reguł, których powinno się trzymać podczas ich uprawy.

Ogórki to idealne warzywa do sałatekmarynat i zup. Ich uprawa we własnym ogródku nie jest trudna. Wystarczy zadbać o odpowiednie nawożenie ziemi i regularne podlewanie warzyw. Kiedy jest najlepsza pora posianie nasion? Ogórki są warzywami ciepłolubnymi i nie lubią przymrozków, dlatego nie powinno się wysiewać ich zbyt wcześnie. 

Zobacz wideo Szparagi z jajkiem i parmezanem

Kiedy siać ogórki do gruntu? Najlepiej trzymać się tych terminów

Ogórki powinno się siać bezpośrednio do gruntu od połowy maja do połowy czerwca. Innym sposobem jest posianie nasion w doniczkach w drugiej połowie kwietnia i przesadzenie ich do gruntu na koniec maja lub na początku czerwca. Nasiona powinny być umieszczane na głębokości od 1,5 do 2 centymetrów. Ogórki są wyjątkowo wrażliwe na mrozy - siew do gruntu należy przeprowadzać, kiedy nie ma już nocnych przymrozków. W przeciwnym razie nie będzie można liczyć na obfite plony.

Ogórki rosną najlepiej na ciepłych, słonecznych stanowiskach 

Jakie miejsce jest najlepsze na uprawę ogórków? Najlepiej jest je wysiewać tam, gdzie dociera duża ilość słońca i jednocześnie będą osłonięte od wiatru. Rozwijają się bardzo dobrze w ziemi próchniczej i przepuszczalnej. Podłoże powinno mieć odczyn zasadowy. 

Glebę pod uprawę ogórków najlepiej jest przygotować jeszcze jesienią. Właśnie wtedy powinno się przeprowadzać jej wapnowanie oraz nawożenie. Warto pamiętać, że ogórki rosną lepiej w towarzystwie niektórych roślin, np. cebuli, fasoli i grochu. Aby zebrać obfite plony, ogórki powinno się regularnie nawadniać. Jeśli są właściwie pielęgnowane, pierwsze owoce można zbierać po około dziewięciu tygodniach. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.