Znowu się pojawiły i nie masz pojęcia, co zrobić? W ten sposób pozbędziesz się ich na dobre

Mole spożywcze pojawiają się zwykle w produktach takich jak kasza, mąka, makaron albo ryż. Do domu przynosi się je zazwyczaj ze sklepu. Jak sobie z nimi poradzić? Co zrobić, aby uniknąć ich ekspansji w kuchennych szafkach?

Te niewielkie owady są najbardziej aktywne nocą i grasują pośród sypkich produktów spożywczych. Jeśli w waszych szafkach doszło do kolonizacji ryżu albo kaszy, warto dowiedzieć się, jak zapobiegać takim sytuacjom. Co zrobić, kiedy opakowania zaczynają żyć własnym życiem?  

Zobacz wideo Sycące spaghetti alla puttanesca

Mole mogą pojawić się nawet w fabrycznie zamkniętych opakowaniach 

Pojawienie się moli spożywczych nie musi oznaczać, że wasza kuchnia jest zaniedbana. Te owady mogą pojawić się po przyniesieniu niektórych produktów spożywczych ze sklepu. Dzieje się tak ze względu na nieprawidłowe ich przechowywanie. Mole uwielbiają żywić się ziarnami i szybko się mnożą. Co można zrobić, kiedy pojawią się w kuchni? Jak sobie z nimi poradzić? Oprócz dokładnego posprzątania kuchennych zakamarków istnieje kilka sposobów na to, aby więcej nawet nie próbowały się tam zadomowić.

Ten zapach odstraszy nieproszonych gości. Warto go stosować w kuchni

Trikiem na zniechęcenie moli do wkraczania na teren kuchni jest rozmieszczenie produktów wydzielających intensywny zapach, którego nie znoszą mole. Jednym z nich będzie starta, wysuszona skórka z cytryny. Wystarczy umieścić ją w szafkach kuchennych. Mole trzymają się z daleka od zapachów cytrusów.

Czego jeszcze nie lubią mole? Odstraszają je zapachy ziół - ziela angielskiego, liści laurowych, goździków, szałwii oraz mięty. W szafkach można umieścić torebki z herbatą ziołową albo woreczki z przyprawami. Innym skutecznym sposobem na zniechęcenie moli do osiedlania się w domowym zaciszu będzie rozłożenie w kuchni bukietów wrotyczu. Można go ususzyć i rozłożyć w szafkach w woreczkach. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.