Octowa zalewa octowej zalewie nierówna. Innej marynaty użyjemy do ogórków, czy cukinii, a innej do świeżo zebranych w lesie grzybków. W innej zalewie będziemy również marynować rybę. Mimo wszystko każda z nich ma wspólny mianownik - ocet. Co więcej, wiele innych składników również się pokrywa. Jedyną różnicą są proporcje i specjalne dodatki, które podkręcają smak. Poznaj te trzy przepisy i stań się niekwestionowaną mistrzynią przetworów. Wszyscy będą rozpływać się nad tym smakiem. Więcej kulinarnych inspiracji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Składniki:
Do garnka wlewamy wodę z octem. Gdy oba płyny będą już ciepłe, dosypujemy cukier, sól, gorczycę oraz resztę przypraw. W międzyczasie cebulę obieramy i kroimy w drobną kostkę. Dodajemy ją na ostatnie 5-10 minut gotowania się zalewy. Gorącą marynatą zalewamy grzyby ułożone w czystych i wyparzonych słoikach. Następnie mocno dokręcamy każdy słoik i odstawiamy w ciepłe miejsce do góry nogami. Po kilku godzinach powinny się zawekować.
Składniki:
Do garnka wlewamy wodę z octem. Po chwili dodajemy cukier, sól, chrzan, ziele angielskie i liść laurowy. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i gotujemy pod przykryciem ok. 10 minut. Zalewę odstawiamy do przestudzenia. Chłodną marynatą zalewamy ułożone w słoikach ogórki, dokręcamy szczelnie zakrętki i pasteryzujemy przetwory w piekarniku lub garnku z wodą.
Składniki:
Cebulę obieramy i kroimy w cienkie piórka. Następnie przekładamy ją do garnka i zalewamy octem, wodą, oraz doprawiamy pozostałymi składnikami. Całość gotujemy ok. 10 minut. Następnie możemy pokrojoną rybę umieścić w słoiku i zalać wrzącą marynatą lub moczyć rybę tylko 30 minut, a następnie usmażyć jak jak zwykle. W obu wersjach ryba będzie smakować wyśmienicie.