18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Co pić w walentynki? Wino podkręca smak potraw. Zobacz, na co zdecydować się 14 lutego

Zastanawiasz się, co pić w walentynki? Czy zawsze musi to być alkohol, a jeśli tak to jaki? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pozwolą wam spędzić ten wieczór w cudownej atmosferze.

Co pić w walentynki? Czy napój musi być z alkoholem?

Co pić w walentynki? To pytanie pojawia się dość często, gdy zaczynamy się zastanawiać, jak romantycznie spędzić ten wyjątkowy dzień. Tymczasem opcji jest wiele i przede wszystkim - nie muszą być one powiązane z alkoholem.

Wśród napojów bezalkoholowych, które przydać się mogą, gdy partner lub partnerka nie może spożywać procentów z uwagi np. na ciążę, zażywane leki, konieczność jazdy samochodem, jak i z innych powodów, jest kilka o świetnym smaku, które cudownie pasować będą do romantycznego obiadu czy kolacji. Wśród takich produktów wymienić można m.in.:

  • Martini Vibrante - wermut bezalkoholowy;
  • Martini Floreale - wino białe bezalkoholowe;
  • Cin Cin Cabernet - wino bezalkoholowe,
  • Gin Lubuski free;
  • Whiskyzero - whisky bezalkoholowa;
  • Mionetto - wino musujące bezalkoholowe.

Jak więc widać, ilość takich napojów, które smakiem nie odbiegają od tych z procentami i świetnie podkreślą smak spożywanych potraw, jest wiele, a to tylko nieliczne z wielu możliwości.

Oczywiście nie ma nic złego także w opcjach zwykłych i klasycznych, jak herbata czy soki. Co więcej - można zrobić również cudowne, kolorowe drinki bezalkoholowe oparte właśnie tylko na sokach i owocach.

Jaki alkohol pić w walentynki? Podpowiadamy

Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie napoje alkoholowe lubi nasza druga połowa i wybrać coś, co smakowało będzie obojgu. Na pewno lepiej widziane będą napoje lepszej jakości niż piwo czy najtańsze wino. Wszak to jeden, jedyny taki dzień w roku. Dlatego lepiej rozważyć zakup jakiegoś lepszego, niekoniecznie droższego, wina czerwonego, białego, musującego lub innego alkoholu, który wspólnie wypijecie z przyjemnością. Dobrze jest przy tym nie zapominać, że rodzaj wybranego napoju powinien pasować do spożywanej potrawy. To, jaki alkohol pić w walentynki zależy więc nie tylko od indywidualnych preferencji, ale również od tego, co zamierzamy zjeść.

Zobacz koniecznie: Wino do kolacji. Zobacz, jak poprawnie dopasować wino do walentynkowe menu

Jakie mogą być drinki walentynkowe? Nasze propozycje

Mogą być bezalkoholowe, kolorowe, z owocami i ozdobami np. palemkami, parasolkami, kolorowymi słomkami. Będą świetnie wyglądały i podkreślały smak potraw, a jednocześnie nadają się do spożywania przez wszystkich.

Jeśli jednak zdecydujemy się na drinki walentynkowe z procentami, to też warto pomyśleć o tym, by wyglądały one jak najbardziej spektakularnie. Dlatego też i do nich można dołączyć owoce, kolorowe gadżety czy jadalne kwiaty. Zwłaszcza one mogę zrobić niezapomniane wrażenie. Poza tym warto wybierać w alkoholach, których smak preferujecie oboje. Nie wszyscy bowiem lubią np. gin. Na szczęście wybór jest ogromny i daje wiele możliwości.

Wino w walentynki podkręca smak potraw

To najbardziej klasyczny pomysł, który sprawdzi się do np. deski serów, makaronów czy risotto. Jedyną kwestią jest to, jakie wino na walentynki wybrać. Tu także poza opcjami bezalkoholowymi, które na szczęście także są dostępne, trzeba zastanowić się, czy lepsze będzie czerwone czy białe, słodkie, półsłodkie czy wytrawne. Na pewno do deserów świetnie nadadzą się słodkie wina. Do potraw na słono, w zależności od preferencji, wina wytrawne i półsłodkie. Zatem warto poświęcić kilka chwil na planowanie tego, co będzie podane do jedzenia i jakiego rodzaju napoje zaserwować.

Szampan na walentynki - czy pasuje?

Czemu nie! Szampan zwykle używany jest właśnie do uczczenia wyjątkowych okazji. Dlatego pojawia się na tak ważnych imprezach jak np. wesela, chrzty, rocznice. Szampan na walentynki jest więc jak najbardziej odpowiednim napojem.

Można go też podać w niezwykłej wersji z truskawkami, co tym bardziej kojarzy się z tym wyjątkowym dniem w roku. Szampan świetnie pasuje zarówno do owoców w całości, jak i wtedy, gdy zostaną zmiksowane na mus i wlane do kieliszka na dno. Wtedy owocowy mus cudownie będzie mieszał się ze smakiem szampana. 

Zobacz też: Mega prosty deser na walentynki. Koneserzy smaków docenią starania ukochanej osoby

Więcej o:
Copyright © Agora SA