Mega prosty deser na walentynki. Koneserzy smaków docenią starania ukochanej osoby

Deser na walentynki to pomysł na pyszności, którymi możesz rozpieszczać ukochaną osobę. Nie wiesz, co możesz przygotować w tym roku? Podpowiadamy bardzo proste przepisy na udane walentynki we dwoje.

Deser na walentynki - czy to dobry pomysł?

Deser na walentynki to jedna z pierwszych rzeczy, która przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o czymś do zjedzenia w ten wyjątkowy dzień. Słodkości, które przede wszystkim uwielbiane są przez kobiety, to jedna z najczęściej serwowanych tego dnia potraw. Cukiernie i kawiarnie zdecydowanie nie mogą narzekać na brak klientów w dniu zakochanych. Zresztą połączenie pysznej kawy, świetnego towarzystwa i smacznego deseru, to zawsze bardzo dobry pomysł.

Oczywiście takimi słodkościami można raczyć się nie tylko w miejscach publicznych, ale także w domowych pieleszach. Najpyszniejsze są bowiem domowe wypieki i przyrządzone potrawy, które ukochana osoba szykuje specjalnie dla nas. Serce włożone w przygotowanie posiłku to niezwykły prezent, którego trudno nie docenić.

Deser na walentynki w kształcie serca? Czemu nie!

Kształty słodkości w zasadzie mogą być dowolne, ale serce jest tym najbardziej popularnym. Na szczęście dostępne są formy do ciasta, które z powodzeniem pozwolą nam upiec dowolne słodkości. Może to bowiem być babka, ale także małe, rozkoszne muffinki. Mogą to być także drobniejsze ciastka wycinane małymi foremkami, np. kruche czy z ciasta francuskiego.

Serce na walentynki. Deser w kształcie serca. Zdjęcie ilustracyjneSerce na walentynki. Deser w kształcie serca. Zdjęcie ilustracyjne artem evdokimov/shutterstock.com

Wypieki to jednak niejedyny deser na walentynki w kształcie serca, który można zrobić. Mianowicie do przygotowania wyjątkowych słodkości wystarczą naczynia w tym kształcie (np. puchary, miseczki, salaterki), trochę owoców, galaretka i bita śmietana. Nie dość, że takie danie będzie pięknie wyglądało, to jeszcze cudownie smakowało.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Jakie jeszcze są pomysły na walentynkowe desery?

Możliwości jest nieskończenie wiele i w zasadzie ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia, ponieważ nawet jeśli sami nie jesteśmy w stanie zrobić takich słodkości, to można je zamówić lub też kupić. Jeśli chodzi o pomysły na walentynkowe desery, to są to np.:

Łatwe desery walentynkowe

W dzisiejszych czasach, gdy dużo się pracuje, ciężko czasem znaleźć dłuższą chwilę, którą można poświęcić skomplikowanemu (czy to wizualnie, czy to z uwagi na metody przygotowania) posiłkowi. Łatwe desery walentynkowe sprawią natomiast, że będzie je mógł zrobić każdy - nie tylko ten, co ma mało czasu, ale i ten, kto nie posiada umiejętności kulinarnych.

Jednym z takich pomysłów jest przygotowanie pucharu z owocami i lodami albo galaretką, albo innymi dodatkami. Warto tutaj uwzględnić, by puchar wykonany był z przeźroczystego szkła, bo można wykorzystać to, co widać przez ścianki. Dlatego na boki pucharu można od środka przyłożyć coś w kształcie serca, np. galaretki, które zrobimy w specjalnych foremkach. Następnie można puchar wypełnić lodami (tu znajdziesz przepis na domowe lody), budyniem czy innym wkładem, a na wierzchu ułożyć owoce i bitą śmietanę (tu znajdziesz przepis na najlepszą bitą śmietanę z mascarpone). Można też pokusić się o ułożenie kolorowych warstw owoców i bakalii. Dzięki szklanym ściankom wszystko to będzie bardzo dobrze widoczne. Na wierzch w każdym przypadku można dołożyć jadalne kwiaty.

Przy wybieraniu rodzaju dodatków do takiego deseru, warto uwzględnić kształt pucharu i dodatkowo wykorzystać to jako atrybut. Na wierzchu można użyć kolorowych posypek cukrowych, drobnych owoców, startej lub pokruszonej czekolady, namalować coś cienkim strumieniem czekolady itp.

Zobacz też: Deser na Walentynki w kształcie serca, czyli słodki sposób na okazanie uczuć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.