Nie twaróg, herbatniki ani biszkopty. Dzięki temu składnikowi sernik pięknie rośnie i wcale nie opada

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby sernika. Jest tyle rodzajów, że każdy z nas może znaleźć idealną wersję dla siebie. Jeśli lubisz tradycyjne ciasta, mamy coś w sam raz dla ciebie. Oto prosty przepis na sernik z serków homogenizowanych.

Nasze mamy i babcie najczęściej robiły sernik z półtłustego, mielonego twarogu z wiaderka. To najbardziej klasyczna opcja, która smakuje każdemu. Niektórzy dorzucają do masy rodzynki albo suszone morele, inni wolą puszyste ciasto bez żadnych dodatków. Co powiesz na małą modyfikację? Zamiast szukać przepisu w starym notesie, wypróbuj nowoczesny sernik na bazie serków homogenizowanych.

Zobacz wideo Serniczki z patelni. Równie pyszne jak tradycyjny sernik

Pyszny sernik z serka homogenizowanego i budyniu. Rozpływa się w ustach

Ciasto zrobione z serków jest puszyste jak chmurka i przypomina piankę. Nie jest tak zbite jak tradycyjny sernik, więc idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które wolą łakocie o lżejszej konsystencji. Gdy ukroisz kawałek, dostrzeżesz małe bąbelki. Przygotuj tortownicę o średnicy 27 cm i następujące produkty:

  • 800 g waniliowego serka homogenizowanego (4 pudełka),
  • 2 opakowania budyniu waniliowego,
  • 2 jajka,
  • 2 łyżki cukru.

Jak widzisz, składników jest bardzo mało, więc możesz mieć pewność, że z przygotowaniem ciasta spokojnie poradzi sobie nawet początkujący cukiernik.

PORADA! Zamiast tortownicy możesz użyć formy 30x20 cm, ewentualnie dwóch keksówek o wymiarach 15x10 cm.

Pieczony sernik z serków homogenizowanych
Pieczony sernik z serków homogenizowanych pixabay.com/ponce_photography

Pieczony sernik z serków homogenizowanych. Nie ma prostszego ciasta

Zacznij od nagrzania piekarnika do 170 st. C w trybie pieczenia góra-dół. Wymieszaj w misce wszystkie składniki na jednolitą masę. Przelej całość do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia. Piecz pół godziny, a po upływie tego czasu wyłącz piekarnik i zostaw ciasto w środku na kolejne 30 minut. Potem wyjmij i postaw na blacie kuchennym. Zaczekaj z krojeniem do momentu, aż sernik całkowicie wystygnie. Wierzch ciasta możesz posypać cukrem pudrem, udekorować świeżymi owocami albo zrobić polewę, np. z kajmaku albo białej czekolady. Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Więcej o: