Znany aktor polskiego pochodzenia chwali polskie pierogi. Martha Stewart zrobiła je na wizji

O tym, że polskie pierogi są znane na niemal całym świecie, nie trzeba przekonywać. Jednak teraz, dzięki amerykańskiemu aktorowi o polskich korzeniach, ich sława przeżywa renesans.

John Krasinski to amerykański aktor o polsko-irlandzkich korzeniach. Jest znany z takich produkcji, jak serial "Biuro" czy "Licencja na miłość", reżyserował także słynny horror "Ciche miejsca". Od kilku tygodni prowadzi własny kanał na Youtubie. "Some Good News", czyli dosłownie "Jakieś Dobre Wieści" to jego pomysł na program z pozytywnymi wiadomościami, których brakuje mu w mediach. Filmiki cieszą się dużą popularnością - kanał ma już 2,18 mln subskrybentów, a same nagrania po kilkanaście razy więcej odtworzeń.

 

Polskie pierogi w programie aktora

Materiałów, które wykorzystuje, dostarczają mu obserwatorzy z całego świata, z niektórymi z nich łączy się nawet poprzez wideorozmowę. Tak się stało w ostatnim odcinku programu. Sara Szymanski, dziewczyna również polskiego pochodzenia, podzieliła się z Johnem rodzinnym przepisem na pierogi. Prowadzący przyznał, że sam jest ich fanem, ale nie potrafi ich zrobić. Dlatego postanowił zapoznać swoją fankę z inną słynną postacią, także pochodzącą z Polski, która zdecydowanie zna się na gotowaniu - z Marthą Stewart. Popularna bizneswoman i guru amerykańskiego świata kulinarnego przygotowała pierogi według rodzinnego przepisu Sary. Całe polskie trio zachwyciło się recepturą, a nasze narodowe danie zyskało kolejnych fanów wśród widzów programu.

Polskie pierogi docenione w USA

Tego samego dnia, w którym pojawił się filmik Johna, na Twitterze "New York Times" opublikowano przepis na polskie pierogi ruskie. Co ciekawe, recepturę opisała Amelia Nierenberg - dziennikarka, która niedawno wychwalała nasze bary mleczne (więcej o tym: "New York Times" zachwycił się barami mlecznymi. "Brody zanurzone w zupie").

To niejedyna wzmianka o polskiej kuchni za granicą. Niedawno pisaliśmy także o dziennikarce Lonely Planet zachwyconej naszymi potrawami. "To więcej niż pierogi i gołąbki" - pisała. Warto też wspomnieć o innej słynnej wzmiance o pierogach na Zachodzie. Kilka lat temu koszykarz Marcin Gortat wyprowadził z błędu Shaquille'a O'Neala, który myślał, że pierogi to kiełbasa (więcej o tym: NBA. Shaq do Gortata: "Co to są pierogi"?).

Więcej o:
Copyright © Agora SA