Znany aktor polskiego pochodzenia chwali polskie pierogi. Martha Stewart zrobiła je na wizji

O tym, że polskie pierogi są znane na niemal całym świecie, nie trzeba przekonywać. Jednak teraz, dzięki amerykańskiemu aktorowi o polskich korzeniach, ich sława przeżywa renesans.

John Krasinski to amerykański aktor o polsko-irlandzkich korzeniach. Jest znany z takich produkcji, jak serial "Biuro" czy "Licencja na miłość", reżyserował także słynny horror "Ciche miejsca". Od kilku tygodni prowadzi własny kanał na Youtubie. "Some Good News", czyli dosłownie "Jakieś Dobre Wieści" to jego pomysł na program z pozytywnymi wiadomościami, których brakuje mu w mediach. Filmiki cieszą się dużą popularnością - kanał ma już 2,18 mln subskrybentów, a same nagrania po kilkanaście razy więcej odtworzeń.

 

Polskie pierogi w programie aktora

Materiałów, które wykorzystuje, dostarczają mu obserwatorzy z całego świata, z niektórymi z nich łączy się nawet poprzez wideorozmowę. Tak się stało w ostatnim odcinku programu. Sara Szymanski, dziewczyna również polskiego pochodzenia, podzieliła się z Johnem rodzinnym przepisem na pierogi. Prowadzący przyznał, że sam jest ich fanem, ale nie potrafi ich zrobić. Dlatego postanowił zapoznać swoją fankę z inną słynną postacią, także pochodzącą z Polski, która zdecydowanie zna się na gotowaniu - z Marthą Stewart. Popularna bizneswoman i guru amerykańskiego świata kulinarnego przygotowała pierogi według rodzinnego przepisu Sary. Całe polskie trio zachwyciło się recepturą, a nasze narodowe danie zyskało kolejnych fanów wśród widzów programu.

Polskie pierogi docenione w USA

Tego samego dnia, w którym pojawił się filmik Johna, na Twitterze "New York Times" opublikowano przepis na polskie pierogi ruskie. Co ciekawe, recepturę opisała Amelia Nierenberg - dziennikarka, która niedawno wychwalała nasze bary mleczne (więcej o tym: "New York Times" zachwycił się barami mlecznymi. "Brody zanurzone w zupie").

To niejedyna wzmianka o polskiej kuchni za granicą. Niedawno pisaliśmy także o dziennikarce Lonely Planet zachwyconej naszymi potrawami. "To więcej niż pierogi i gołąbki" - pisała. Warto też wspomnieć o innej słynnej wzmiance o pierogach na Zachodzie. Kilka lat temu koszykarz Marcin Gortat wyprowadził z błędu Shaquille'a O'Neala, który myślał, że pierogi to kiełbasa (więcej o tym: NBA. Shaq do Gortata: "Co to są pierogi"?).

Więcej o:
Komentarze (36)
Znany aktor polskiego pochodzenia chwali polskie pierogi. Martha Stewart zrobiła je na wizji
Zaloguj się
 • hejter-skejter

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny wykład z mniemanologii stosowanej: O wyższości polskich ruskich pierogów nad ruskimi polskimi pierogami.

 • malfleur

  Oceniono 2 razy 2

  Some Good News to Trochę Dobrych Wieści, a nie Jakieś Dobre Wieści.
  Proszę nie tłumaczyć jak się nie potrafi.

 • andienerven

  Oceniono 2 razy 2

  Nie przestaje zadziwiać, jak to ilekroć Njujorktajmz albo Łoszyngtonpołst coś napomkną (pozytywnego albo negatywnego) o Polsce, Gazeta z wypiekami na twarzy 'informuje' co myślą o nas Stany Zjeboczone.

  Oczywiście najzabawniejszy schemat jest wówczas, gdy NYT lub WP zamieszcza sążnisty artykuł 'na podstawie' wsadu jakiegoś zaprzyjaźnionego polskojęzycznego 'dziennikarza'. Wtedy już w redakcji nie tylko wypieki, ale i ekstaza, którą mogę porównać do radości TVPiS po słynnym 'liście opozycjonistów'

 • jan.go

  Oceniono 1 raz 1

  Jako pierogożerca uważam że wszystkie pierogi sa świetne Chińskie ,japońskie , włoskie itd itp

 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 3 razy 1

  Wyluzujmy - pierogi są tak polską potrawą ja ci aktorzy co je promują są Polakami.
  Nie zmienia to faktu, że dobre pierogi nie są złe :)

 • six_a

  Oceniono 4 razy 0

  polskie ruskie.
  dwa bratanki.

 • renkaforever

  Oceniono 2 razy 0

  W Kanadzie pierogi sa w kazdym sklepie.

 • carolina_reaper

  Oceniono 8 razy 0

  Pierogi wcale nie sa wymyslem polskim, w Chinach znano je juz tysiace lat wczesniej. bedac w Japonii rowniez jadlem pierogi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX