Pączki Wrocław. Sprawdzone miejsca, które musisz odwiedzić w tłusty czwartek

Pączki: Wrocław może pochwalić się licznymi cukierniami i piekarniami na terenie całego miasta. Do których warto się wybrać po pączki na tłusty czwartek?

Najlepsze pączki we Wrocławiu. Te miejsca nigdy cię nie zawiodą!

Pączki Wrocław. Zbliżający się tłusty czwartek sprawia, że coraz więcej osób poszukuje sprawdzonych lokalizacji, w których warto nabyć smaczne, domowe pączki. Nie inaczej jest we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska w tym wyjątkowym dniu, podobnie jak inne części kraju, zalewana jest przez pączki, faworki, oponki i inne słodkie wypieki. Jak wybrać te najbardziej wartościowe? Gdzie udać się po najlepsze pączki we Wrocławiu? Bez wątpienia unikać należy miejsc, gdzie pączki produkowane są masowo. Wszelkich supermarketów i tym podobnych miejsc lepiej unikać. Warto za to udać się do lokalnych piekarni, cukierni czy kawiarni, gdzie sprzedawane produkty tworzone są według tradycyjnych receptur i wypiekane tuż przed sprzedażą. Wtedy mamy gwarancję, że sięgamy po najlepszy jakościowo produkt. 

Najlepsze pączki: Wrocław. Cukiernia Łomżanka niezmiennie od lat!

W poszukiwaniu najlepszych pączków Wrocław warto przemierzyć wszerz i wzdłuż. Zawsze jednak pewne jest, że trafimy w końcu do miejsca, które swoją renomę zawdzięcza niezmiennej od lat jakości wypieków. Chodzi oczywiście o Cukiernię Łomżanka, która posiada wieloletnią tradycję wypieku pączków i innych wyrobów cukierniczych. Została założona w 1935 roku i nieprzerwanie działa do dziś, oferując swoim klientom najwyższej jakości ciasta i ciasteczka. Warto wybrać się na ulicę Ruską 10, aby zakosztować tych smakołyków. 

Zobacz wideo Pączki, pączuszki, pączunie - okazuj im czułość nie tylko w Tłusty Czwartek!

Najlepsze cukiernie: Wrocław. Pod Trumienką czy Nasza Pączkarnia?

Jeśli poszukujemy miejsca z tradycjami, gdzie sposób przygotowywania pączków nie zmienia się od lat, to z pewnością powinniśmy odwiedzić najlepsze cukiernie. Wrocław ma ich co najmniej kilka, niemniej jednak Cukiernia "Pod Trumienką" jest wyjątkowa. Założona w 1961 roku, znajduje się przy ulicy Marii Curie Skłodowskiej 51. Co roku w tłusty czwartek ustawiają się przed nią kolejki po pączki, które mają wyśmienite nadzienie, a jednocześnie są lekkie i niezwykle smaczne. 

Po pączki o różnych, nietypowych nadzieniach, warto z kolei udać się na ulicę Świdnicką 24, gdzie mieści się Nasza Pączkarnia. Kolejki przed tym punktem spotkać można każdego dnia - świadczy to o wysokiej jakości produktów oferowanych przez cukiernię. Jeśli planujemy zakupy w tłusty czwartek, należy wybrać się tam wcześnie rano lub dokonać wcześniejszego zamówienia. 

Najlepsze cukiernie we Wrocławiu. Bite a donut, czyli donuty zamiast pączków

Tłusty czwartek to wyjątkowy dzień w naszej kulturze. Panuje wówczas powszechne przyzwolenie na pochłanianie dodatkowych porcji kalorii w postaci pączków, ale także faworków czy oponek. Coraz więcej osób do swojego menu w tym dniu dołącza także donuty, które można uznać za amerykański odpowiednik naszych rodzimych pączków. Są one równie kaloryczne, a to głównie za sprawą różnorodnych polew jakimi są dekorowane. Najlepsze cukiernie we Wrocławiu oferują donuty, niemniej jednak wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Bite a donut przy ulicy Św. Mikołaja 43/1L. Tam na oczach gości wytwarzane i dekorowane są charakterystyczne wypieki z dziurką w środku, na których widok cieknie ślinka każdemu łasuchowi. 

Zobacz też: Pączki bezglutenowe są łatwiejsze do zrobienia, niż myślisz. Sprawdź, jak je przygotować

Więcej o:
Copyright © Agora SA