Sposób na muszki owocówki. Jak pozbyć się niechcianych owadów z kuchni? Wykorzystaj te patenty

Ciepłe dni i owoce na kuchennym blacie to często szybka droga do pojawienia się owadów. Domowy sposób na muszki owocówki to sprawdzona metoda, aby się ich pozbyć szybko i skutecznie. Przedstawiamy kilka rozwiązań, które mogą przydać się na co dzień.
Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Muszki owocówki są jednymi z najbardziej irytujących owadów. Szybko się pojawiają, a jeszcze szybciej namnażają. Ich pojawienie się w kuchni nierzadko budzi złość. Jak się ich pozbyć? Prezentujemy kilka metod.

Domowy sposób na muszki owocówki - mikstura z octu jabłkowego

Muszki owocówki potrafią być prawdziwą zmorą w mieszkaniu. Nie tylko ze względu na ich ilość, lecz także trudności z pozbyciem się ich w szybkim czasie. Są niesamowicie szybkie i zwinne, dlatego tradycyjna łapka na muchy na nic się nie zda. Ich niewielki rozmiar sprawia również, że są wręcz nieuchwytne. Jak zatem pozbyć się ich, nie tracąc czasu i energii?

Mikstura z octu jabłkowego na muszki owocówki to domowy sposób, dzięki któremu pozbędziemy się kłopotu. Należy do wysokiego naczynia wlać roztwór wody z octem. Całość szczelnie przykryć folią spożywczą i wykonać niewielki otwór tak, aby owady mogły wlecieć do środka.

Odstawiamy miksturę na parapet lub kuchenny blat. Zapach przyciągnie owady, a te po wleceniu do środka zatopią się w roztworze. 

Sposób na muszki owocówki - sięgnij po banany

Drugą metodą może być użycie banana. Należy rozgnieść owoc i zalać niewielką ilością wody. Papkę umieszczamy w naczyniu. Następnie, tak jak w przypadku poprzedniej mikstury, słoik bądź miskę, której użyjemy, szczelnie okrywamy folią spożywczą i wykonujemy w niej niewielki otwór.

Ten domowy sposób na muszki owocówki sprawi, że insekty skuszone zapachem banana wlecą do środka, a lepka konsystencja nie pozwoli im uciec.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niechciane owady w domu, czyli co robić, aby nie było muszek w kuchni? 

Jak w przypadku wielu codziennych sytuacji, ważna jest prewencja. W przypadku muszek owocówek także jest bardzo istotna. Aby nie narażać się na walkę z tymi niechcianymi owadami, warto znać kilka podstawowych zasad, dzięki którym nie będziemy mieć w przyszłości problemu z muszkami. 

  1. Wyrzucajmy śmieci pod koniec dnia, nie zostawiajmy ich w kuchni przez noc.
  2. Sprawdzajmy warzywa i owoce, które znajdują się na blacie.
  3. Jeśli znajdziemy coś zgniłego, włóżmy tę rzecz do foliowego woreczka, a dopiero później umieszczajmy w koszu.
  4. Często myjmy kuchenne blaty, ponieważ mogą znajdować się na nich soki z warzyw lub owoców.
Więcej o: