Domowe sposoby na kaca po Sylwestrze. Jak pozbyć się problemu? Oto kilka sprawdzonych metod

Domowe sposoby na kaca to ratunek po wyjątkowo udanej nocy sylwestrowej. Kiedy bawimy się na całego, raczej nie myślimy o tym, jak będziemy się czuli następnego dnia. Czasem w końcu warto żyć chwilą. Co, jednak jeśli okaże się, że męczy nas kac? Mamy kilka sprawdzonych metod.
Zobacz wideo Doda zaśpiewa z Marylą na sylwestrze. "Dwie queen na scenie"

Domowe sposoby na kaca pomogą wrócić do pełnej sprawności po udanej imprezie. W końcu w Nowy Rok wiele aptek jest zamknięte, a po spożyciu alkoholu jazda samochodem na drugi dzień nie zawsze jest możliwa. Zwłaszcza jeśli spożywaliśmy napoje wyskokowe do późnych godzin. Dlatego mamy kilka metod na walkę z kacem po Sylwestrze.

Domowe sposoby na kaca. Woda

Podczas spożywania alkoholu dochodzi to stopniowego odwadniania organizmu oraz wypłukiwania niezbędnych minerałów. Dlatego, aby lepiej się poczuć, istotne jest spożywanie wody. Najlepiej wypić minimum dwa litry wody. Oczywiście nie robimy tego za jednym razem, ale stopniowo po szklance. 

Po drugi prysznic. Zmycie zmęczenia, bakterii i resztek makijażu z poprzedniego dnia świetnie orzeźwi i otrzeźwi nasze ciało. Ważną informacją jest także fakt, że spożywanie wody podczas imprezy zniweluje skutki alkoholu i nie mamy szansę uniknąć uciążliwego kaca.

Woda z cytryną jest także dobrym rozwiązaniem. Warto sięgnąć po nią przed pójściem spać. Dzięki temu o poranku zniwelujemy nieprzyjemne dolegliwości. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sposoby na kaca. Co jeść lub wypić, aby pozbyć się problemu?

Pozbycie się kaca nie jest tak prostą sprawą. Organizm potrzebuje czasu na regenerację. Jednak, aby nieco przyspieszyć ten proces, warto sięgnąć po kilka domowych metod

Sok z kiszonej kapusty. To bomba witaminowa, która jest niezwykle ważna podczas kaca. Pijąc sok, uzupełniamy niezbędne składniki i poczujemy ulgę.

Kwas buraczany. To kolejna kiszonka, która przyspiesza detoksykację organizmu. Wystarczy pół szklanki kwasu, trzy razy dziennie, a problem zniknie. 

Szparagi. Choć podczas kaca często doskwiera nam brak apetytu, to jednak zjedzenie szparag, może poprawić kondycję organizmu. Wszystko za sprawą aminokwasów i minerałów zawartych w ich pędach.

Ruch to zdrowie i metoda na kaca

Pozbycie się toksyn jest kluczowe, by zwalczyć kaca. Dlatego nie tylko samo picie wody jest sprawdzonym rozwiązaniem. Ruch może okazać się dobrym pomocnikiem, w walce z nadmierną ilością wypitego alkoholu. W końcu od lat znamy stwierdzenie, że na kaca, najlepsza jest praca. O ile duży wysiłek fizyczny nie zawsze jest możliwy w tym dniu, o tyle sam spacer, czy nawet trucht zdecydowanie poprawi sytuację.

Kac to nic innego jak lżejsza forma zatrucia alkoholowego. W końcu spożywanie wysokoprocentowych napojów nie dostarcza organizmowi żadnych wartości odżywczych, lecz wypłukuje różne mikroelementy. Przez co dochodzi do bólów głowy, mięśni, drżenia rąk, światłowstrętu, czy mdłości. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.