Jak rozmrozić mięso? Podpowiadamy, jak robić to we właściwy sposób. Oto trzy najlepsze metody

Jak poprawnie rozmrozić mięso? Istnieje kilka bardzo prostych sposobów, które warto stosować. Podajemy najskuteczniejsze metody na szybkie i bezpieczne rozmrażanie mięsa. Jedna z nich to korzystanie z mikrofalówki.

Jeżeli chcecie przygotować obiad z zamrożonego mięsa, warto skorzystać z prostych sposobów na jego rozmrożenie. Co zrobić, aby mięso nie straciło smaku i dobrego wyglądu? Dobrze jest pamiętać, że rozmrażanie musi przebiegać we właściwy sposób, aby było zdrowe i bezpieczne. Nie powinno się także na nowo mrozić już rozmrożonych produktów spożywczych. 

Zobacz wideo

Jak poprawnie rozmrozić mięso? Można skorzystać z mikrofalówki

Wykorzystanie mikrofalówki to jedna z najszybszych metod na rozmrożenie mięsa. Jak to zrobić? Wystarczy wyjąć mrożonkę z opakowania i umieścić ją w naczyniu, które można wkładać do mikrofalówki. Nigdy nie powinno się rozmrażać w ten sposób zapakowanej żywności, ponieważ mogą wytworzyć się szkodliwe substancje chemiczne i mięso nie będzie zdatne do spożycia. Poza tym warto pamiętać, że mięso powinno zostać poddane obróbce termicznej bezpośrednio po jego rozmrożeniu. W ten sposób uniknie się namnażania bakterii na powierzchni rozmrożonego mięsa.

Rozmrażanie mięsa w wodzie. To bardzo szybka i skuteczna metoda

Mięso można bardzo szybko rozmrozić przy pomocy wody. Po jego wyjęciu z zamrażarki należy przełożyć mięso do szczelnego woreczka, umieścić w głębokiej misce i zalać chłodną wodą. Woda nie może być gorąca ani ciepła. Trzeba wymieniać ją co pół godziny. Ważne jest, aby do mięsa nie dostała się woda, dlatego woreczek powinien być bardzo szczelnie zamknięty.

Mięso można rozmrozić przekładając je do lodówki

Kolejnym sposobem na bezpieczne rozmrażanie mięsa jest umieszczenie go w lodówce. Powinno się przełożyć je dzień przed jego przyrządzaniem. Kolejnego dnia mięso powinno stać się idealne do dalszej obróbki. Niektórzy uważają, że mięsa można w ogóle nie rozmrażać. Jednak czas jego przyrządzania wydłuży się o połowę. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.