Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Wystarczy jeden produkt za 1,50 zł, a problem zniknie bez śladu

Jak wyczyścić zlew, kiedy w domu skończyły się chemiczne detergenty? Otóż jest pewna metoda, którą spokojnie możemy zastosować, a efekt będzie zadowalający. Co więcej, produkt jest bezpieczny dla zdrowia i wyjątkowo tani.
Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić zlew? No cóż, wydawałoby się, że to dość proste. W końcu wystarczy gąbka, płyn do naczyń i trochę wody. Niestety, podczas użytkowania powstają zacieki lub inne zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? 

Domowe sposoby, czyli jak wyczyścić zlew za niewielką cenę?

Kiedy zlew kuchenny nie przypomina już tego z czasów nowości, to nie oznacza, że nic nie da się już zrobić. Powstałe zanieczyszczenia, często są wynikiem wylewania resztek herbaty czy kawy. W ten sposób powstają brązowe lub żółte zacieki, które ciężko usunąć. Wówczas z pomocą przychodzą środki chemiczne, jednak jeśli nie chcemy używać ostrych detergentów, warto postawić na domowe sposoby.

Soda oczyszczona to produkt niezbędny w kuchni nie tylko podczas przyrządzania wypieków. Wystarczy posypać zlew grubą warstwą sody, zatkać odpływ i zalać całość ciepłą wodą. Pozostawiamy roztwór na 30 minut. Następnie za pomocą gąbki czyścimy zlew kuchenny i obficie płuczemy go wodą. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić zlew bez użycia chemii?

Kolejną metodą sprzątania jest posypanie suchego zlewu mąką. Za pomocą szmatki lub ostrej części gąbki szorujemy powierzchnię okrężnymi ruchami. Kiedy już cały zlew zostanie wypolerowany, opłukujemy zlew z mąki. Następnie na suchą szmatkę wlewamy kilka kropel oliwy i nacieramy powierzchnię. 

W ten sposób zlew nie tylko będzie pięknie błyszczał, ale także ochronimy go przed ponownym zabrudzeniem. Unikajmy metalowych lub aluminiowych gąbek oraz ostrych szczotek. Korzystanie z tego typu narzędzi powoduje powstawanie rys. W powstałych zagłębieniach, gromadzi się brud i trudniej utrzymać kuchnię w czystości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.