Obcokrajowiec przetestował polskie rarytasy. Jeden produkt pokochał od pierwszego kęsa

Guy Hobeika to fanatyk dobrego smaku i potraw z najrozmaitszych zakątków świata. Jego wielki test potraw, który przeprowadza w samochodzie, oglądają tysiące fanów. Kulinarny krytyk wziął pod lupę polskie smaki. Na liście nie zabrakło gołąbków, swojskiego pieczywa czy kabanosów. Jak je ocenił?

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tradycyjna polska kuchnia już dawno została doceniona także poza granicami naszego kraju. W wielu zagranicznych miastach bez problemu możemy nabyć rodzime produkty. To właśnie skusiło Guy'a Hobeika do przetestowania polskich smaków. 

Kanadyjczyk spróbował polskich specjałów 

Kanadyjczyk Guy Hobeika słynie z próbowania rozmaitych specjałów z różnych krajów świata. Większość filmów, w których ocenia lokalne potrawy, nagrywa w samochodzie. Pod lupę wziął już przysmaki z Belgii czy Szwecji. Teraz przyszedł czas na wielki test polskich rarytasów, a do "polskiej reprezentacji" tester wybrał kabanosy, pierogi, gołąbki, bigos, a także chleb pszenny.

Zobacz wideo Kotlet wołowy a la schabowy

Polskie jedzenie testowane za oceanem 

Werdykt nie powinien nikogo dziwić: smakosz był zachwycony niemal każdym produktem. Warto również podkreślić, że żaden z naszych rodzimych przysmaków nie został nisko oceniony w dziesięciopunktowej skali.

Kanadyjczyk przygodę z polskim smakiem rozpoczął od kabanosa, który od razu przypadł mu do gustu. Mięsne wyroby otrzymały mocne siedem punktów, a smakosz porównał je do beef jerky, czyli popularnej za oceanem suszonej wołowiny. Podkreślił jednak, że smak polskich kabanosów jest o wiele lepszy. Kolejne były pierogi, niestety nie wiemy jakim farszem były nadziane, jednak ocena była równie wysoka - 8.5 pkt. Jak informuje Guy, są obłędnie smaczne, chrupiące i mógłby je jeść codziennie - to zatem spore wyróżnienie!

Następnym daniem były klasyczne gołąbki w sosie pomidorowym. Kapuściane zawijasy przeszły test z oceną ośmiu punktów. Czwarty był bigos zaserwowany w plastikowym kubku. Specyficzna forma nie miała jednak wpływu na smak i ocenę, tester przyznał tej potrawie 7,5 punktu. Ostatni był klasyczny chleb pszenny oprószony mąką. Tutaj nie mogło być inaczej, smak również przypadł Guy'owi do gustu!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.