Włóż folię bąbelkową do lodówki, a już zawsze będziesz ją tam trzymać! To ekonomiczny i sprytny trik

Niejedna perfekcyjna pani domu ma w lodówce... folię bąbelkową! Ten sprytny trik to gwarancja oszczędności, podtrzymania jakości produktów i o wiele więcej. Wystarczy popularny wypełniacz kartonów włożyć do chłodziarki, a efekty będą niemal natychmiastowe. Zyska na tym domowy budżet i ulubione składniki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektóre domowe patenty mogą szokować, jednak liczy się efekt! Właśnie dlatego nie warto się zniechęcać do eksperymentowania w kuchni. Polecamy zetem trik z folią bąbelkową w lodówce, która daje spektakularne efekt. Nie tylko zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze, czas, ale i zyskamy gwarancję jakości. 

Włóż folię bąbelkową do lodówki, a będziesz przecierać oczy ze zdumienia

Kuchnia to miejsce, gdzie eksperymentujemy, testujemy rozmaite triki i udoskonalamy stare metody. Wówczas warto odłożyć strach i uprzedzenia na bok i dosłownie iść na całość! Idealnym przykładem jest wykorzystanie produktu który zazwyczaj kojarzymy z prezentami i kartonami. Mowa tu o foli bąbelkowej, która może pomóc uszczelnić domowy budżet, zaoszczędzić czas i przede wszystkim zagwarantować spektakularny efekt. W wystarczy włożyć folię do... lodówki!

Folia bąbelkowa w lodówce to metoda nie jednej perfekcyjnej pani domu, chociaż początkowo pomysł może wydawać się śmieszny i nieco dziwny, już po pierwszym teście można zmienić zdanie. Wystarczy pociąć folię na mniejsze kawałki i zadbać o odpowiednie ułożenie - reszta dosłownie robi się sama. 

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Sprytny patent z folią bąbelkową gwarantuje efekt wow

Sceptycy powiedzą, że to bujda, a przebiegłe panie domu, że to ekonomiczny cud w kuchni. Jak zatem działa folia bąbelkowa w lodówce? Zasada jest bardzo prosta - wypełnione powietrzem przestrzenie idealnie ochronią delikatną żywność i produkty takie jak owoce i warzywa. Warto zatem wyłożyć pociętymi arkuszami półki chłodziarki lub owinąć w nie pojedyncze produkty spożywcze. 

Innym ciekawym zastosowaniem będzie zachowanie czystości w lodówce - co czasami graniczy z cudem. Przestrzeń ta szybko się brudzi ze względu na sporą ilość produktów i świeżych składników. Jeśli "zabezpieczymy" lodówkę folią bąbelkową zacieki, plamy i smugi nie będą nam straszne, a gdy folia się zużyje, wystarczy ją zwinąć i wymienić na nową! Folia bąbelkowa ma też właściwości termoizolacyjne, więc można nią zabezpieczyć podgrzane lub schłodzone produkty, żeby przez pewien czas utrzymały temperaturę.

Wiele osób zapyta zatem gdzie w tym oszczędność? Odpowiedź jest banalnie prosta - zabezpieczone jedzenie nie będzie się obijać, przez co dłużej zachowa świeżość. Z kolei druga zaleta jaką jest zachowanie czystości, pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na środkach do sprzątania, no i oczywiście zyskamy w ten sposób czas! 

Więcej o:
Copyright © Agora SA