Prosty trik, by poczuć się sytym. Do filiżanki kawy dodaj łyżeczkę tego produktu. Skończysz z podjadaniem od razu

Nawet po solidnym obiedzie szybko odczuwasz głód lub nie możesz powstrzymać się od podjadania między posiłkami? Możesz sobie pomóc prostym trikiem. Wystarczy, że do kawy dodasz łyżeczkę masła. Będziesz w szoku, kiedy odczujesz pozytywne efekty w krótkim czasie.

Proces odchudzania nie należy do najłatwiejszych. Często poddajemy się pokusom w postaci słodyczy, przekąsek i fast foodów, które sprzyjają nie tylko przybieraniu na wadze, ale również nie służą naszemu zdrowiu. Nie każdy jednak ma na tyle samozaparcia, by powstrzymać się od podjadania samodzielnie. Warto wesprzeć się domowym i prostym sposobem, jakim jest kawa kuloodporna. Zrobisz ją w mniej niż minutę, a może bardzo pomóc w poskromieniu napadów głodu. Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Jak zrobić kawę kuloodporną? To banalnie proste

Przygotowanie kawy kuloodpornej to prawdziwy banał. Należy zacząć od wyboru kawy. Najlepsza jest oczywiście kawa ziarnista zaparzana w ekspresie, choć pod względem ilości zawartej kofeiny nieźle wypada również kawa rozpuszczalna. Ulubioną kawę zaparzamy, lecz wstrzymujemy się od dolewania mleka lub dodawania cukru. Zamiast tego, do kubka gorącej kawy dodajemy łyżeczkę masła. W ciepłej cieczy tłuszcz roztopi się całkowicie, a my będziemy mogli cieszyć się bogatym smakiem kawy. Warto ją jednak regularnie mieszać, ponieważ tłuszcz będzie wypływał na powierzchnię.

Co równie ważne, należy wybrać masło dobrej jakości i niesolone. O ile w Polsce niesolone masło jest standardem, tak w niektórych krajach za granicą o wiele częściej spotkamy tłuszcze z dodatkiem soli. Dodatkowo, warto by masło pochodziło od krów karmionych trawą. W niektórych przepisach do kawy kuloodpornej powinniśmy dodawać również olej MCT. Do takiego rodzaju tłuszczu można zaliczyć olej kokosowy. Idealna kawa kuloodporna powinna składać się więc z:

  • 1 szklanki czarnej kawy,
  • 1 łyżeczka masła dobrej jakości,
  • 1 łyżeczka oleju kokosowego lub innego oleju MCT.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to napój wysokokaloryczny, dlatego też nie powinniśmy pić go w dużych ilościach. Warto wkomponować go w dietę tak, by nie tworzył nadwyżki kalorycznej.

Właściwości kawy kuloodpornej. Przestaniesz podjadać między posiłkami

Choć nie udowodniono naukowo, że kawa kuloodporna faktycznie może poprawić zdrowie, to z pewnością zapewnia uczucie sytości. Mówią o tym wszyscy ci, którzy kawę kuloodporną piją regularnie. Już sama kofeina potrafi znacząco hamować apetyt. Jeśli dodamy do tego tłuszcze, możemy mieć pewność, że ochota na słodkie i słone przekąski przed obiadem, czy kolacją minie.

Ponadto tłuszcz w połączeniu z kofeiną mocno pobudza, dzięki czemu taki napój dostarczy nam dużo energii. Co poza tym? Kofeina przyspieszy również nasz metabolizm, a w połączeniu z masłem i olejem kokosowym może okazać się również dobrym remedium na zaparcia. Trzeba jednak pamiętać, że kawa odwadnia, dlatego też na każdą wypitą filiżankę kawy należy wypić również taką samą ilość wody dodatkowo. Jeśli więc pijemy 2 litry wody dziennie i jedną filiżankę kawy, to do wypijanych dwóch litrów należy dodać jeszcze "filiżankę" wody.

Więcej o: