Mrożony płyn do naczyń uratuje w opałach. Metoda dobra na problem, który często gości w domu

Płyn do naczyń może okazać się znacznie przydatniejszy, niż mogłoby się wydawać. Poza domowymi porządkami produkt ma też ukrytą funkcję - aby ja poznać, wystarczy przelać płyn do woreczka i go zamrozić. Ta sprytna metoda działa cuda i pomoże w kuchennych tarapatach.

Triki kuchenne niejednokrotnie ratują nam życie. W sieci można znaleźć całą masę ciekawych pomysłów, warto jednak wiedzieć, które są warte naszego czasu, a które niekoniecznie. Dzisiejszą propozycją jest patent na mrożony płyn do naczyń, który może niejednokrotnie uratować nam życie i złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zamiast wydawać krocie postaw na mrożony płyn do naczyń

Czasami najprostsze rozwiązania okazują się być tymi najlepszymi, podobnie jest z mrożonym płynem do naczyń. Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać to nieco dziwne posunięcie, tak gwarantujemy, że funkcje, które otrzymamy, mogą okazać się wyjątkowo pomocne i funkcjonalne w kuchni. 

Nad funkcją płynu do naczyń nie ma się co dużo rozpisywać - detergent ma za zadanie usunąć zanieczyszczenie z naszych brudnych talerzy, misek i patelni. Często wykorzystujemy go też do zapierania plam, czyszczenia tapicerek, dywanów i usuwania nieczystości z różnych powierzchni. Warto jednak poznać także magiczną funkcję, która wcale nie wiąże się z domowymi porządkami. Ten sprytny patent pozwoli nam sporo zaoszczędzić, a także zastąpi kosztowny przedmiot. Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przelej płyn do naczyń do woreczka i włóż go do zamrażarki

Mrożony płyn do naczyń może wywołać uśmiech na twarzach wielu osób, jednak niedowiarków warto przekonać funkcjonalnym zastosowaniem produktu. Jeśli przelejemy detergent do woreczka strunowego i włożymy go do chłodziarki, otrzymamy skuteczny okład na poparzenia czy opuchliznę. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy na specjalnych kompresach żelowych, które można dostać m.in. w aptekach. 

To jednak niejedyna funkcja, jaką może pełnić nasz mrożony płyn. Taki pakunek świetnie sprawdzi się także jako wkład do lodówek turystycznych. Kolejną ciekawą i niezwykle przydatną funkcją jest szybkie schładzanie napoi i przewożenie sklepowych mrożonek, mięs, lodów i niektórych deserów, które mogłyby nie przetrwać podróży samochodem bez źródła zimna. 

Więcej o: