Opakowanie po maśle - gdzie wyrzucić tego rodzaju odpadki? Czy trzeba je myć? To wcale nie jest takie oczywiste

W jaki sposób zutylizować puste opakowanie po maśle? Sprawdź, gdzie wyrzucić papierki i plastikowe opakowania po maśle. Przekonaj się, czy tego rodzaju śmieci nadają się do segregacji.

Gdzie wyrzucać opakowanie po maśle? Sprawdź, by nie popełniać błędów

Nie wiesz, gdzie wyrzucać opakowanie po maśle? Puste opakowania po produktach spożywczych wciąż mogą sprawiać pewien kłopot. Dobrze więc zapoznać się z zasadami segregacji, by pomóc troszczyć się o środowisko i przyczynić się do redukcji śmieci, zalegających na wysypiskach.

Jednym z produktów, który pojawia się w każdej polskiej kuchni, jest masło, dostępne zarówno w papierowych opakowaniach, jak i pudełkach z plastiku (zwykle oferowane są w nich margaryny czy też miksy margaryny z masłem). Producenci rozmaitych artykułów spożywczych dbają o to, by informować swoich klientów, do jakich śmieci należy wyrzucić opróżnione opakowanie. Upewnij się, czy dobrze postępujesz z opróżnionymi papierkami po maśle czy pudełkami po margarynie. 

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Papier po maśle - segregacja. Gdzie wyrzucać?  

Gdzie wyrzucić papier po maśle? Segregacja śmieci to ważna sprawa, której nikt nie powinien lekceważyć. Z odzyskanych surowców, pochodzących z recyklingu, można ponownie wytworzyć nowe rzeczy, oszczędzając przy tym zużycie energii i zmniejszając emisję szkodliwych dla środowiska substancji. Niestety, nie wszystkie śmieci nadają się do recyklingu. Do tego typu odpadków należy między innymi papier po maśle czy margarynie. Dlaczego opakowania po maśle nie mogą trafić do recyklingu? Sprawdź.

Zatłuszczony papier po maśle nie może zostać wyrzucony do kontenera na papier. Brudny papier po maśle z alufolią czy też woskowany, powinien zawsze być umieszczany w pojemnikach na śmieci zmieszane (czarny kosz). Jedynie suchy i czysty papier może być wyrzucany do niebieskich pojemników na śmieci i przeznaczony do segregacji. 

Plastikowe opakowanie po maśle - gdzie wyrzucić?

Pamiętaj, jak ważna jest segregacja śmieci. Opakowanie po maśle czy margarynie nie zawsze musi oznaczać konieczność umieszczania go w kontenerze na odpady zmieszane. Dotyczy to opakowań, wykonanych z plastiku.

Ten rodzaj śmieci znakomicie nadaje się do segregacji i recyklingu, dlatego, jeśli chcesz wyrzucić plastikowe opakowanie po tego typu produktach spożywczych, możesz śmiało umieścić je w pojemniku na metale i tworzywa sztuczne (żółty kosz na śmieci). Pamiętaj tylko, że opakowanie musi być wcześniej opróżnione – nie musisz jednak go myć, by nie marnować wody. Wszelkie odpadki, wykonane z tworzywa sztucznego, zostaną oczyszczone w sortowniach i zakładach przetwarzania, dlatego nie ma potrzeby mycia pustego opakowania po maśle czy margarynie, przed jego wyrzuceniem. 

Zobacz też: Gdzie wyrzucić karton po mleku? Czy trzeba go myć? Sprawdź, co zrobić z kłopotliwymi odpadami

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.