Walentynki 2022. Walentynkowe czekoladki dla niej i dla niego. Jakie słodkości wybrać na prezent?

Walentynkowe czekoladki 2022. 14 lutego będziemy obchodzić święto zakochanych, warto w tym dniu pamiętać o osobach bliskich naszemu sercu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie doskonałych wyrobów cukierniczych, które zdobędą nie tylko serce, ale też żołądek waszej drugiej połówki.

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Od lat zarówno panowie, jak i panie zastanawiają się, czy lepszym upominkiem z okazji święta zakochanych są kwiaty, czy walentynkowe czekoladki. My uważamy, że odpowiedź jest prosta - przez żołądek do serca. Dlatego przygotowaliśmy dla was listę najlepszych pomysłów na słodki upominek dla waszej drugiej połówki.

Zobacz wideo Przez żołądek do serca - śliwka z niespodzianką w czekoladzie

Walentynki 2022. Walentynkowe czekoladki dla niej

Kobiety uwielbiają "jeść oczami" dlatego wybierając walentynkowe czekoladki dla niej, warto zastanowić się nie tylko nad ich smakiem, ale również wyglądem. Choć tego dnia prym wiedzie kolor czerwony, to z powodzeniem możesz wybrać opakowania także w innych "miłosnych" kolorach np. różowym lub bordowym. Jeśli jeszcze postanowisz udekorować upominek drobnym kwiatkiem lub wstążeczką, z pewnością zachwycisz wybrankę swojego serca.

Warto pamiętać, że kiedy już wasza walentynka nacieszy się wyglądem prezentu, zechce go otworzyć i skosztować smakołyki, niech się nie rozczaruje. Dlatego wybierzcie pralinki w różnych kształtach i o różnych smakach, aby wasza dama nie była znudzona konsumowaniem słodkości. Niech każdy kęs pozwoli jej cieszyć się wyjątkowym smakiem - tu polecamy nadzienia różane, malinowe, truskawkowe i wiśniowe - ich barwa podkreśli walentynkowość waszego prezentu, a co do kształtu to niech każda walentynkowa czekoladka będzie zaskakująca i również pełna symboliki związanej ze świętem zakochanych, tu warto postawić na kwiatki, róże oraz serca.

Walentynki 2022. Walentynkowe czekoladki dla niego

Panowie z kolei przede wszystkim zwracają uwagę na smak. Dlatego wybierając walentynkowe czekoladki dla niego, panie powinny wykazać się znajomością ulubionych smaków swojego wybranka. Jednak, zamiast ulubionego batona lepiej zaskoczyć go walentynkowym czekoladowym lizakiem w kształcie serca, czy bombonierką z czekoladkami o smaku alkoholi. Dla pań, które swoja miłość okazują, przygotowując wymyślne kolacje i słodkości proponujemy przygotować owoce w czekoladzie. Zaszalej i stwórz niepowtarzalne słodycze. Wykorzystaj do tego różne owoce, które uwielbia twoja walentynka i zanurz je w białej, mlecznej, gorzkiej i deserowej czekoladzie. Wybranek twojego serca z pewnością doceni pracę, którą w to włożysz i jeszcze długo po Walentynkach będzie wspominał twoją kreatywność i doskonały smak zaskakującej bombonierki. 

Walentynkowe czekoladki dla niego. Zdjęcie ilustracyjneWalentynkowe czekoladki dla niego. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Deser w kształcie serca: jak go przygotować?

Walentynkowe czekoladki na prezent - przepisy

Jeśli chcesz przygotować samodzielnie czekoladki na Walentynki, mamy dla ciebie kilka propozycji. Oto lista przepisów na najlepsze walentynkowe czekoladki na prezent:

Walentynkowe czekoladki. Zdjęcie ilustracyjneWalentynkowe czekoladki. Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Zobacz też: Tort w kształcie serca: jak go zrobić? [Przepis]

Więcej o: