Więcej przepisów kulinarnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Mizeria jest jedną z najczęściej przygotowywanych surówek, ale w każdym domu smakuje nieco inaczej. Składniki, które dodajemy do ogórków, mogą się zmieniać, przez co smaki będą się różnić. Jak zatem przygotować klasyczną mizerię, dokładnie taką, jaką znamy z dzieciństwa? Zachęcamy do skorzystania z przepisu.
Soczyste ogórki skąpane w śmietanie najczęściej pojawiają się na stole latem, ale o przygotowanie tej surówki można pokusić się również teraz. Smakuje wybornie podana do tradycyjnych kotletów schabowych, pieczonej karkówki, czy zrazów, ale również do dań jarskich, takich jak jajka sadzone z młodymi ziemniakami lub smażone pieczarki. Mizeria pasuje nie tylko do dań obiadowych, będzie pasować także do potraw z grilla.
Mizeria nie tylko świetnie smakuje, ale jest także bardzo zdrowa. To lekkie danie, którego głównym składnikiem są ogórki. Te warzywa to doskonałe źródło witamin i minerałów: witamin C, A oraz witamin z grupy B. W ogórkach znajdziemy też składniki takie jak: żelazo, cynk, wapń, potas i magnez. Mają dużo błonnika, za to niewiele kalorii i niski indeks glikemiczny. Do pozostałych zalet wynikających z jedzenia ogórków zaliczamy:
Co potrzebujesz do przygotowania tradycyjnej mizerii?
Sposób przygotowania:
Ogórki obieramy i kroimy w cienkie plasterki. Posypujemy je solą i po chwili odciskamy nadmiar wody.
W małym kubeczku mieszamy śmietanę, cukier i sok z cytryny. Jeśli chcemy, by cukier się rozpuścił, możemy w pierwszej kolejności podgrzać go z sokiem z cytryny, a następnie dodać do śmietany.
Koperek drobno siekamy i dodajemy do ogórków razem ze śmietaną. Doprawiamy solą i pieprzem. Tak przygotowana surówka jest gotowa do podania.
***
Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.