Placki ziemniaczane Magdy Gessler. Chrupiące i złociste, a w środku miękkie. Zawsze wychodzą idealne

Placki ziemniaczane Magdy Gessler to sprawdzony przepis na udany obiad. Jeśli do tej pory to danie nam nie wychodziło, to warto wykorzystać nasze wskazówki. Dzięki temu placki nie będą tłuste, twarde i niesmaczne, a staną się chrupiące, lekkie i soczyste.
Zobacz wideo Tabbouleh z kaszy kuskus z morelą i miętą

Placki ziemniaczane to jedno z kultowych dań kuchni polskiej. Choć każda pani domu ma swój własny przepis, to jednak zdarza się, że pomimo wielu prób nasze placki nie są takie, jak tego oczekiwaliśmy. Wychodzimy naprzeciw kulinarnym zawiłościom, prezentując przepis Magdy Gessler.

Placki ziemniaczane Magdy Gessler, zawsze wychodzą idealne

Przyrządzając domowe placki ziemniaczane, marzymy, aby były delikatne, chrupkie i miękkie w środku. Jednak ostatecznie bywa tak, że są do niczego. Jest kilka kwestii, które stanowią o tym, jaki efekt końcowy uzyskamy. Po pierwsze, ilość mąki, kiedy dodamy jej zbyt dużo nasze placki będą twarde i zbite niczym ziemniaczany klusek. Po drugie rodzaj ziemniaków. Najlepiej sprawdza się gatunek mączny i sypki. Kleiste odmiany mają w sobie zbyt dużo wody. Poniżej prezentujemy przepis na placki ziemniaczane Magdy Gessler, które zawsze wychodzą idealnie.

Składniki:

  • kg ziemniaków,
  • 2 cebule,
  • 2 ząbki czosnku,
  • 2 jajka,
  • 2-3 łyżki mąki pszennej,
  • łyżka kwaśnej śmietany,
  • olej do smażenia,
  • pieprz,
  • sól.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przepis na placki ziemniaczane Magdy Gessler. Sposób przygotowania

  1. Ziemniaki obieramy ze skóry i myjemy w chłodnej wodzie. Ścieramy je na drobnych oczkach kuchennej tarki i przekładamy do miski.
  2. Do utartych ziemniaków wbijamy jajka, dodajemy łyżkę kwaśnej śmietany, wyciskamy przez praskę dwa ząbki czosnku oraz posiekaną w kostkę cebulę. Doprawiamy. 
  3. Wszystko dokładnie mieszamy. 
  4. Na patelni rozgrzewamy olej. Za pomocą łyżki nakładamy porcje masy ziemniaczanej i formujemy placki.
  5. Smażymy na średnim ogniu z obu stron, aby uzyskały złocisty kolor.

Placki ziemniaczane podajemy z sosem grzybowym, solo, bądź z innymi ulubionymi dodatkami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.