Młynek nie tylko do kawy. Ma wiele innych zastosowań. Oto kilka z nich

Młynek do kawy to wielofunkcyjne urządzenie, które służy nie tylko do mielenia ziaren. Jak jeszcze wykorzystać ten kuchenny gadżet? Przyda się m.in. do rozdrobnienia przypraw oraz do przygotowania cukru pudru.

Młynek do kawy to urządzenie, które znajduje się w kuchni każdego kawosza. Te tradycyjne, wykonane z drewna mogą służyć nie tylko jako przyrząd do mielenia, ale również mogą stanowić ozdobę pomieszczenia. Młynek do kawy może być przydatny do rozdrabniania innych produktów niż kawa, np. przypraw, cukru i chleba. W jaki sposób wykorzystać młynek do kawy? Przedstawiamy kilka przydatnych pomysłów, z których można skorzystać w kuchni. 

Zobacz wideo Poleśniki - przepis

Młynek do kawy można wykorzystać na kilka różnych sposobów

Ręczny młynek do kawy sprawdza się w różnych sytuacjach. Dzięki niemu można zmielić szybko i w prosty sposób nie tylko ziarna kawy, ale też inne produkty. Jedną z nietypowych funkcji młynka do kawy jest mielenie cukru. Dzięki temu, jeżeli zabrakło wam cukru pudru, możecie zrobić go samodzielnie w domu. Podobnie można wykorzystać ten przyrząd do mielenia ziaren pieprzu. Jeśli szykujecie potrawę, ciasto czy deser, do którego potrzebne będą orzechy włoskie, w tym przypadku też można posłużyć się młynkiem do kawy.  

Kotlety mielone w nowej odsłonieKotlety mielone - przepis na soczyste i aromatyczne mięso z dodatkiem warzyw

W młynku do kawy zmielisz przyprawy i przygotujesz bułkę tartą

Młynek do kawy przyda się również do zmielenia mieszanek przypraw takich jak goździki, gałka muszkatołowa czy suszone papryczki chili i estragon. Taka funkcja młynka będzie szczególnie ważna podczas przyrządzania różnego rodzaju mięs - dzięki temu można przygotować marynatę. Jeszcze innym ciekawym zastosowaniem młynka do kawy będzie rozdrabnianie suchego pieczywa. Mieląc suche kawałki chleba można stworzyć własną bułkę tartą

Rurki z krememDomowe rurki z bitą śmietaną - przepis. To pyszny, kultowy deser

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: