Więcej smacznych przepisów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Wśród sylwestrowych rarytasów nie może zabraknąć tradycyjnych smaków, ale i nieco bardziej oryginalnych smaków. Jednym z nich są paszteciki autorstwa Ewy Wachowicz. Jak podkreśla znana prezenterka, kluczem do sukcesu są swojskie składniki i jeden tajemniczy dodatek - mowa tu o suszonych owocach.
Paszteciki w oryginalnej wersji według Ewy Wachowicz
Ewa Wachowicz słynie z dobrego smaku i przepysznych przepisów kulinarnych. Jednym z ciekawszych rarytasów są paszteciki. Klasyczny smakołyk przygotowuje w nieco oryginalny sposób. Jak podkreśla, ważny jest skład. Mowa tu o dobrej jakościowo kapuście kiszonej, leśnych grzybach, maśle i odpowiednio dobranej mieszance przypraw. Kluczowy jest jadnak sekretny dodatek - suszone śliwki.
Paszteciki według receptury Ewy Wachowicz to idealna propozycja na sylwestrową przekąskę. Bazują na cieście francuskim, dzięki czemu efekt jest chrupiący i ekspresowy. Smak farszu podkreślą suszone owoce, które idealnie komponują się z pozostałymi produktami. Efekt jest gwarantowany, a oryginalne połączenie zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy!
Zobacz wideo Rolada z ciasta francuskiego szynką i serem
Przepis na paszteciki sylwestrowe Ewy Wachowicz
Składniki:
- opakowanie ciasta francuskiego,
- 250 g kiszonej kapusty,
- kilka suszonych śliwek,
- cebula,
- jajko,
- kilka grzybów suszonych,
- liść laurowy,
- 3 ziarna ziela angielskiego,
- pół łyżeczki kminku,
- sól,
- pieprz,
- solidna łyżka masła klarowanego,
- do posypania - czarnuszka lub kminek.
Sposób przygotowania:
- Przygotowania warto rozpocząć od namoczenia grzybów - najlepeij zrobić to dzień wcześniej. Z kolei śliwki wystarczy zalać woda 30 minut przed pieczeniem pasztecików.
- Kiszoną kapustę starannie siekamy. Warzywo zalewamy niewielką ilością wody i gotujemy z dodatkiem ziela angielskiego, liściem laurowym i kminkiem. Gotujemy do miękkości.
- Śliwki, grzyby i cebulę drobno siekamy, a następnie podsmażamy na maśle. Gdy całość nabierze kolorów i aromatu dodajemy do ugotowanej i odcedzonej kapusty.
- Płat ciasta francuskiego rozwijamy na blacie i kroimy w kwadraty. Na środek każdej porcji hojnie nakładamy farsz. Boki ciasta zaginamy do środka.
- Tak przygotowane paszteciki smarujemy rozmąconym jajkiem i posypujemy czarnuszką lub kminkiem.
- Pieczemy przez 20 minut w 200 stopniach.
- Paszteciki studzimy i przekładamy na ozdobny talerz.