Zupa grzybowa to obok barszczu z uszkami najczęściej przygotowywana zupa na Boże Narodzenie. Choć zrobienie dobrej zupy grzybowej może zająć kilka godzin, to jej doskonały smak i niezwykły aromat z pewnością wynagrodzą czas spędzony w kuchni. Czego potrzebujemy, aby przygotować smaczną zupę grzybową na wigilię? Sprawdź nasz przepis!
Składniki:
Przepis na świąteczną zupę grzybową, którą przygotujemy z podanych składników, jest dość czasochłonny, ale biorąc pod uwagę znakomity smak zupy, naprawdę warto. Oto przepis krok po kroku.
Wigilijną zupę grzybową możemy podawać z kaszą lub z makaronem czy lanymi kluseczkami - jak to robi słynna restauratorka Magda Gessler.
Zupa grzybowa z suszonych grzybów jest równie smaczna co ta przygotowana z grzybów świeżo zebranych. Do zrobienia zupy najlepiej wybrać podgrzybki, maślaki, opieńki, kurki lub borowiki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać grzyby jednego gatunku, ale w takim przypadku najlepiej będzie, jeśli będą to podgrzybki.
Kolejną dość istotną kwestią jest to, aby ilość grzybów w zupie była jak największa. Dzięki temu nasza zupa będzie miała intensywny smak i aromat. Dotyczy to jednak zupy ze świeżych grzybów. W sytuacji, kiedy będziemy dodawać do zupy tylko i wyłącznie grzyby suszone, powinniśmy pamiętać, aby użyć ich trochę mniej niż świeżych. Ważne także, aby suszone grzyby namoczyć wcześniej w zimnej wodzie i dodać je do zupy, dopiero kiedy będą odpowiednio miękkie.