Kompot wigilijny ze śliwek musi być wyjątkowy. Dlatego też potrzebujemy odpowiedniego przepisu. W takich sytuacjach pomoże nam ekspertka pani Joli, której chyba nie trzeba już nikomu przestawiać. Liczne publikacje, wpisy blogowe czy nawet filmy instruktażowe wideo, mówią same za siebie. Czas przejść do sposobu wykonania.
Kompot z suszonych śliwek wigilijny - przepis krok po kroku:
Składniki:
Wykonanie:
Świąteczny kompot ze śliwek suszonych w tradycyjnym przepisie nie posiada w sobie mango ani cukru brązowego. Jednakże kto zabroni nam eksperymentować? Zwłaszcza w kuchni? Taki kompot na pewno zaskoczy Twoich gości.
Kompot z suszonych śliwek na Wigilię:
Składniki:
Wykonanie:
Tradycyjny wigilijny kompot z suszu ma charakterystyczny smak, z tego też powodu nie każdemu przypadnie on do gustu. Na szczęście przepisy możemy modyfikować. Mało kto zna jednak jego pochodzenie. Kompot bowiem wziął się od Łemków, którzy suszyli owoce latem, a zimą przygotowywali z nich soki. Warto wiedzieć, że kompot z suszu jest bardzo zdrowy. Oto kilka przykładowych zalet:
Tak jak już wspominaliśmy kompot z suszonych śliwek, ma charakterystyczny smak. Nie każdy za nim przepada. Zwłaszcza jeżeli idzie o małych smakoszy. Na szczęście przepis można modyfikować. Chcąc cieszyć się dobrym smakiem, a jednocześnie poczuć wigilijny klimat, należy ograniczyć ilość suszonych owoców i zastąpić je świeżymi.
Zobacz też: Sałatka na święta - jarzynowa, trochę egzotyki i śledzia. Must-have na Twoim wigilijnym stole