Tłusty czwartek 2023. Ile kosztują pączki w Łodzi? Tyle zapłacimy za odrobinę słodkiej przyjemności

Kiedy jest tłusty czwartek w 2023 roku? Otóż to już za chwilę. To ruchome święto tym razem obchodzimy 16 lutego. Jednak wielu z nas zastanawia się, jakie będą ceny pączków, zważywszy na fakt otaczających nas zewsząd skutków inflacji. Przeanalizowaliśmy oferty w Łodzi. Ile zapłacimy za odrobinę przysmaków?
Zobacz wideo Arcyłatwe pączki z serka waniliowego

Ceny pączków to temat, który od pewnego czasu nieustannie powraca. Wszystko za sprawą faktu, że już za kilka dni świętujemy tłusty czwartek. Tym razem wzięliśmy na tapet ceny w Łodzi. Ile zapłacimy za odrobinę przyjemności?

100-letni przepis prababci na znakomite kotlety mielone bez mięsa. Pyszne i jedyne w swoim rodzaju. Stary przepis na kotlety mielone

Ile kosztują pączki w Łodzi? Nie ma tragedii

Choć przedsiębiorcy często wskazują, że za pączka wykonanego w tradycyjny, rzemieślniczy sposób będzie trzeba zapłacić od 10 do 15 złotych, to jednak niektóre cukiernie oferują nieco tańszy produkt. Pod lupę wzięliśmy łódzkie wyroby takie jak klasyczny pączek z konfiturą różaną, ale także te z marmoladą, powidłami, czekoladą, toffi, czy nadzieniem alkoholowym. 

Otóż w cukierni Barbarella za klasycznego pączka z marmoladą zapłacimy 3,40 zł. W ofercie są także podłużne wersje wypieków nadziewane owocami, cena 3,90 zł. Jeśli lubimy smak toffi, to za jedną sztukę zapłacimy 4 złote. Jak czytamy na stronie dzienniklodzki.pl lokalnym przysmakiem jest także wersja alkoholowa, gdzie klient za pomocą pipety sam może nadziewać pączki. Za tego typu pączki zapłacimy 4,50 za sztukę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Cebularze szczególnie popularne są na Lubelszczyźnie. Cebulaki. Jak przygotować przekąskę w kilka minut?

Pączki z różą za 5 złotych? Tłusty czwartek 2023

W cukierni Putka także jest spory wybór. Tradycyjny pączek wyborowy oblany lukrem i posypany kandyzowaną skórką z pomarańczy kosztuje 3,50 zł. Nieco więcej zapłacimy za pączek z różą lub pączek bostoński z kremem waniliowym, cena produktu wynosi 3,90 zł za sztukę. Pączek o smaku słony karmel kosztuje 4,90. Piekarnia oferuje także mini pączki, które kupujemy na wagę. Cena to 37 złotych za kilogram.

Spacerując po Łodzi, możemy także odwiedzić Cukiernię Dybalski. Za pączka z różą zapłacimy 5 złotych, nieco tańsza jest wersja z konfiturą, 4 złote. Minipączusie bez nadzienia sprzedawane na wagę to koszt 25 zł za kilogram.

Gorąca Pączkarnia - Wiatrak na Piotrkowskiej może pochwalić się nietypowymi nadzieniami. Klienci mają szansę spróbować pączka z jagodami za 5,50 zł. W tej samej cenie kupimy również pączki z truskawkami, wanilią, toffi, czy czekoladą. Miłośnicy smaku kawy, marmolady różanej lub rabarbaru także zapłacą 5,50 zł. W ofercie znajdują się także różnorodne donuty w tej samej cenie.

Więcej o: