Czym popijać pączki? Najlepsze rekomendacje od prawdziwych smakoszy

Czym popijać pączki? Sprawdź z nami, pomysły na ciepłe i zimne napoje, które będą idealnie do tych tłustych i słodkich przekąsek. Co pić do pączków? Podpowiadamy!

16 lutego obchodzimy ogólnopolski  "cheat meal", czyli zbiorowe odstępstwo od diety i noworocznych postanowień. Pracownicy cukierni będą pracować przez całą noc po to, aby z samego rana w tłusty czwartek każdy mógł kupić puszystego pączka z ulubionym nadzieniem. Jednak łakocie to nie wszystko. Co pić do pączków, aby poczuć ich wyjątkowy smak i jednocześnie nie przesadzić z ilością słodyczy? 

Pączki serowe, oponkiPączki serowe, oponki Unsplash

Co pić do pączków - dobierz napój do ulubionego donata 

Czy herbata do pączków to dobre rozwiązanie? A może lepszy będzie świeży sok lub aromatyczna kawa? Wybór odpowiedniego napoju zależy od nadzienia i posypki. Poniżej znajdziesz najlepsze rekomendacje od prawdziwych smakoszy. 

Zobacz wideo Pączki hiszpańskie - słodkie, wilgotne i mięciutkie

Kawa do pączków tradycyjnych dla dorosłych, dla dzieci mleko 

Polacy to prawdziwi kawosze, zestaw z pączkiem sprawi, że każdy poranek będzie odrobinę słodszy. Do tradycyjnego pączka z różanym nadzieniem oraz posypką w postaci orzechów zanurzonych w białym lukrze idealna będzie czarna kawa lub szklaneczka mleka. W gorącym napoju pączka można dodatkowo namoczyć i cieszyć się prawdziwą symfonią smaków. Kawa do pączków nie musi być słodka, ładunek energetyczny z ciastka z niespodzianką w zupełności wystarczy, ta sama zasada dotyczy mleka.

PączkiPączki Fot. Michał Ryniak / Agencja Wyborcza.pl

Sok do pączków z polewą czekoladową 

Owoce idealnie komponują się z ciemną czekoladą, dlatego do okrągłych pączków z dziurką i ciemną polewą, doskonały będzie koktajl ze świeżych owoców. Sprawdzi się zarówno banan, ananas, jak i truskawki. Szykujesz poczęstunek na tłusty czwartek w miejscu pracy? Sok do pączków z ulubionych owoców kup w sklepie dzień wcześniej i rano zostanie Ci już tylko odbiór pysznego zamówienia, którego także warto dokonać z wyprzedzeniem. 

Pączki (zdjęcie ilustracyjne)Pączki (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl

Herbata do pączków wieczorową porą 

Po godzinach, gdy wieczorem, przy słodkim stole zbierze się cała rodzina, idealna będzie gorzka herbata do pączków z lukrem i dżemem lub z kolorową posypką. Neutralny smak złagodzi nieco tak dużą ilość słodkości na raz i w przeciwieństwie do kawy nie spowoduje problemów ze snem. Po pączkowej uczcie warto wybrać się na długi spacer, który pomoże nam pozbyć się dodatkowych kalorii. 

Czym pomijać pączki - tego unikaj 

Słodkości zdecydowanie nie powinno się popijać słodkim napojem, który dostarczy do organizmu tylko puste kalorie. Zamiast gazowanych bąbelków lepszych rozwiązaniem będzie woda z dodatkiem cytryny lub pomarańczy. Ciekawą "wkładką" będzie też ogórek z winogronem.  

Kolejnym nietrafionym napojem jest gorąca czekolada, nawet jej tradycyjna wersja niezbyt słodka w połączeniu z sycącym pączkiem sprawi, że poczujemy się ciężko. Ta sama zasada dotyczy słodkiego kakao, za dużo cukru na raz to nic dobrego. 

Zobacz też: Jak zrobić pączki w domu? Przepisy, które zapewnią Ci kulinarny sukces, a kubki smakowe gości oszaleją

Więcej o: