-
Pączki: Gdańsk to miasto, w którym można zjeść pyszne pączki nie tylko w tłusty czwartek
Gdzie w Trójmieście zjeść dobre pączki? Gdańsk ma kilka punktów, w których doskonałe pączki sprzedawane są nie tylko w tłusty czwartek. Sprawdzamy, gdzie można zjeść aromatycznego pączka z ciekawym nadzieniem przez cały rok, a gdzie w tłusty czwartek ustawiają się największe kolejki.
-
Najlepsze pączki? Warszawa ma całkiem sporo miejsc, w których można je zjeść nie tylko od święta
Przed tłustym czwartkiem wiele osób sprawdza, gdzie najlepiej udać się po pączki. Warszawa ma kilka sprawdzonych lokalizacji, w których można zjeść doskonałe pączki nie tylko w tłusty czwartek, ale i przez cały rok. Sprawdzamy, które warszawskie cukiernie specjalizują się w pączkach, a w których pojawiają się one tylko od święta.
-
Najlepsze pączki? Sopot nie tylko w tłusty czwartek serwuje przepyszne pączki. Sprawdzamy, gdzie ustawiają się kolejki
Gdzie w Trójmieście wybrać się na pączki? Sopot co prawda nie ma takich kultowych miejsc, jak Gorące Pączki "Smakołyk" w Gdańsku czy cukiernia "Pączuś" w Gdyni, ale i tutaj można zjeść bardzo dobre pączki, nie tylko w tłusty czwartek. Warto jednak wiedzieć, gdzie ich szukać.
-
Gdzie na pączki? Poznań oferuje wiele możliwości, a najlepsze pączki w mieście już czekają na smakoszy
Szczególnie w karnawale warto wiedzieć, gdzie wybrać się na pączki. Poznań to miasto, w którym przez cały rok można skosztować doskonałych pączków. Jeśli jednak ktoś nie jest wielkim fanem tych wypieków, a jednak raz do roku chciałby po nie sięgnąć, to zanim nastanie Tłusty Czwartek powinien zorientować się, gdzie warto w tym dniu kupić pączka. Sprawdzamy, które lokalizacje oferują szczególnie dobre pączki w Poznaniu.
-
Najlepsze pączki w Gdyni. Sprawdzamy, gdzie w tym roku serwują najlepsze pączki
W karnawale szczególnym powodzeniem cieszą się pączki. Gdynia to miasto, które ma co najmniej kilka punktów, w których można nabyć doskonałe pączki. Niektóre serwują je przez cały rok, inne w okresie karnawału, a jeszcze inne tylko w tłusty czwartek. Warto wiedzieć, gdzie szukać wyjątkowo dobrych pączków.
-
Najlepsze pączki: Kraków słynie z miejsc, w których w tłusty czwartek ustawiają się kolejki
Nadchodzi tłusty czwartek, czyli dzień, w którym na stołach królują pączki. Kraków, jak wiele innych miast w Polsce, ma wiele doskonałych cukierni. Sprawdzamy, gdzie w Krakowie ustawiają się kolejki po pączki nie tylko w tłusty czwartek.
-
Najlepsze pączki: Wrocław zadowoli nawet najbardziej wybrednych smakoszy
Dla osób kochających pączki Wrocław jest całkiem dobrym miejscem do życia. Ma co najmniej kilka punktów, w których sprzedawane są pączki dobrej jakości, przyciągające aromatem i obłędnym smakiem. Sprawdzamy, gdzie warto udać się na pączki we Wrocławiu.
-
Suszone pomarańcze - prosty przepis na świąteczną atmosferę w domu
Suszone pomarańcze, podobnie jak inne suszone cytrusy, są niezwykle popularnym elementem wystroju wnętrz w okresie świąt Bożego Narodzenia. Choć można je kupić gotowe, zdecydowanie lepiej jest przygotować je samodzielnie. Dzięki temu dom wypełni się niepowtarzalnym aromatem przywodzącym na myśl ciepłą i radosną atmosferę najbardziej rodzinnych ze świąt.
-
Barszcz czerwony na święta i nie tylko: zdradzamy najlepsze przepisy w całym internecie
Barszcz czerwony to jedna z potraw, które kojarzą się z Wigilią Bożego Narodzenia. Choć można go jeść przez cały rok, zarówno pod postacią czystą, jak i w wersji zabielanej, to jednak najczęściej pojawia się on na wigilijnym stole.
-
Kaczogęsi - przepisy na nowoczesny świąteczny obiad. Zobacz, jak podawać mulardy [cena, gdzie kupić, jak smakuje]
Niegdyś popularną na polskich stołach kaczkę obecnie coraz częściej zastępują kaczogęsi. Przepisy na wykorzystanie tego niezwykle interesującego mięsa wciąż nie są zbyt szeroko rozpowszechnione, jednak warto spróbować przyrządzić kaczogęsi chociażby na świąteczny obiad.
-
Wykopki: sygnał, że bezsprzecznie rozpoczęła się jesień. Mamy przepis od rolnika na ziemniaki z piekarnika jak z ogniska
Wykopki w Polsce przypadają zwykle na wrzesień, z reguły nie później niż na początek jesieni, czyli końcówkę września. Jeśli jednak pogoda sprzyja i temperatury są odpowiednio wysokie, wykopki mogą się jeszcze odbywać w połowie października.
-
Ogórki kiszone siostry Anastazji: sprawdzony przepis oparty na tradycji. Ważne są proporcje soli i wody oraz temperatura solanki
W okresie robienia przetworów na zimę można sięgnąć po przepis na ogórki kiszone siostry Anastazji. Krystyna Pustelnik, znana jako siostra Anastazja, to polska zakonnica ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, której popularność przyniosły książki kulinarne, sprzedane jak dotąd w łącznym nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Siostra Anastazja stawia na sprawdzone receptury, dlatego przekonajmy się, jaki jest jej sposób na ogórki kiszone.
-
Ogórki z przyprawą gyros: zamknij lato do słoików na zimę. Przepis na doskonały dodatek do obiadów
Ogórki z przyprawą gyros to ciekawy i stosunkowo nowy pomysł na przetwory z ogórków. Słodko-kwaśna, aromatyczna i chrupiąca sałatka na pewno zyska uznanie domowników czy gości. Warto przygotować kilka słoików na zimę. Sprawdzamy, jak przyrządzić ogórki z przyprawą gyros.
-
Ogórki po koreańsku: nieco egzotyki na talerzu. Wyczaruj przepyszne danie w kwadrans
Ogórki po koreańsku to nieco egzotyczna alternatywa dla dobrze nam znanych polskich smaków: ogórków kiszonych, małosolnych, konserwowych czy swojskiej mizerii. Chrupiąca sałatka o słodko-kwaśnym, lekko pikantnym smaku jest łatwa do przygotowania i można ją przechowywać w lodówce nawet przez kilka dni. Sprawdzamy, jak przygotować ogórki po koreańsku.
-
Ogórki po watykańsku: jak przygotować przetwory z ogórków, które zaciekawią swoim smakiem?
Ogórki po watykańsku to oryginalne przetwory, które mogą konkurować z tak popularnymi w naszych domach ogórkami kiszonymi, konserwowymi lub małosolnymi. Wyróżniają się smakiem, który zawdzięczają jednemu, ważnemu dodatkowi: rodzynkom. Sprawdzamy, jak przygotować ogórki po watykańsku.
-
Mięso mielone: podstawa wielu dań. Garść sprawdzonych pomysłów na mięso mielone
Mięso mielone obecne jest w kuchniach wielu krajów. Służy do przygotowywania kotletów, faszerowania warzyw czy pierogów, przygotowywania sosów, a także przyrządzania wielu interesujących potraw.
-
Sernik japoński: ciasto lekkie jak chmurka. Oryginalny przepis zawiera tylko trzy składniki
Sernik japoński to ciasto niezwykle delikatne i puszyste. Przyrządzane jest z kremowego serka i dużej ilości jajek. Z uwagi na swą lekką, piankową strukturę, przywodzi na myśl suflet, a nazywane bywa sernikiem biszkoptowym bądź bawełnianym (angielska nazwa cotton soft japanese cheesecake). Sprawdzamy, jak przygotować sernik japoński.