Potrawy wielkanocne - lista dań, które muszą pojawić się na świątecznym stole

Lista dań wielkanocnych to temat, który większość z nas odświeża regularnie co roku. W te święta, jak i w Boże Narodzenie lubimy, gdy na stołach jest dużo jedzenia. Co konkretnie powinniśmy przygotować? Oto menu wielkanocne 2021.

Menu wielkanocne 2021

"Menu na Wielkanoc lista" to jedna z popularniejszych fraz, które wpisujemy w nasze wyszukiwarki już  kilka tygodni przed świętami. Niby wiemy, o czym powinniśmy pamiętać, by na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wielkanocnych. Warto jednak skorzystać z małej ściągawki, by na pewno nic nam nie umknęło.

Co się je na Wielkanoc?

Lista potraw wielkanocnych powinna uwzględniać zarówno dania na śniadanie wielkanocne, jak i obiad. Dlatego warto przygotować rozmaite przekąski i desery, ale też dania główne. Co powinno znaleźć się na świątecznym stole? Poniżej lista dań wielkanocnych.

Menu wielkanocne 2021 - przekąski:

Menu wielkanocne 2021 - dania główne:

Co na Wielkanoc dla wegetarian? Choć to święto obfituje we wszelkiego rodzaju pieczenie, pasztety i wyroby mięsne, da się celebrować je także bez nich. W tym artykule znajdziecie masę inspiracji i przepisów.

Zobacz wideo

Menu wielkanocne 2021 - desery

Lista dań wielkanocnych nie byłaby pełna bez pozycji na słodko. Obowiązkowo na stołach powinien pojawić się mazurek oraz babka wielkanocna. W te święta często też pieczemy pyszne serniki w rozmaitych wydaniach. Jeśli zamierzacie przygotować te ciasta, koniecznie sprawdźcie, co zrobić, by wyszły perfekcyjnie. O tym w poniższym artykule:

Co na Wielkanoc spośród innych słodyczy? Fantastycznym pomysłem na świąteczne słodkości są też babeczki, które można udekorować na wiele sposobów. A próbowaliście przygotować własnoręcznie wielkanocne czekoladki? W tym artykule wyjaśniamy, jak je zrobić.

Co na Wielkanoc przygotowujecie we własnych domach? Może u was robi się też inne potrawy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.