Chrupiące ogórki konserwowe są nie tylko smaczne, ale posiadają też mnóstwo właściwości prozdrowotnych. Ogórki konserwowe można spożywać jako dodatek do obiadu bądź kanapek lub zrobić z nich pyszną sałatkę czy rozgrzewającą jesienną zupę. Poniżej kilka właściwości ogórków konserwowych:
Przepis tradycyjny na ogórki konserwowe nie jest trudny, ważne są jednak odpowiednie proporcje. Aby ogórki były smaczne i chrupiące należy także pamiętać o przechowywaniu ich w odpowiedniej temperaturze.
Ogórki konserwowe - przepis krok po kroku:
Składniki:
Składniki na zalewę:
Wykonanie:
Jak zrobić najlepszą zalewę do ogórków konserwowych? Poniżej znajdziecie przepis na zalewę bez dodatków:
Składniki na 1 litr zalewy:
Wykonanie:
Zastanawiasz się, co zrobić, żeby ogórki konserwowe były twarde i chrupiące? Spieszymy z odpowiedzią. Kluczem do udanych przetworów jest przede wszystkim dobór właściwych ogórków. Najlepiej ekologicznych, ze sprawdzonego źródła. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest własna uprawa. Ważne są także słoiki i odpowiednia temperatura przechowywania. Każdorazowo przed robieniem ogórków konserwowych należy przygotować słoiki, muszą być czyste, wyparzone i suche. To samo tyczy się nakrętek. Kolejną sprawą jest odpowiednio wybrany przepis na zalewę. Pamiętaj, że ogórki powinny być zalane ciepłą solanką, nie wrzątkiem.
Zobacz też: Chrupiące i aromatyczne ogórki po kaszubsku. Przepis na regionalny przysmak na zimę